MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei je opäť v hre! Trump povedal, že spoločnosť môže obchodovať s americkými dodávateľmi
zdroj: wikipedia.org

Huawei je opäť v hre! Trump povedal, že spoločnosť môže obchodovať s americkými dodávateľmi

Zákaz obchodovania USA s čínskou spoločnosťou Huawei neovplyvnil len samotného výrobcu smartfónov, ale zároveň aj jeho amerických partnerov. Huawei minul len za minulý rok 11 miliárd dolárov na dodávateľov z USA.

Aj to je zrejme dôvod, prečo nakoniec Trump svoj kontroverzný zákaz prehodnotil. Po približne mesiaci povedal americký prezident, že dovolí spoločnostiam opäť predávať produkty pre Huawei. Avšak, má to svoje obmedzenia. Čínsky gigant bude môcť nakupovať len zariadenia, ktoré nemôžu ohroziť národnú bezpečnosť. 

Trump svoj názor zmenil po tom, čo navštívil čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga na samite G20, ktorý sa odohrával v Japonsku. Prezidenti sa zhodli na tom, že by mali obnoviť rozhovory a ukončiť obchodnú vojnu, ktorá aktuálne prebieha medzi USA a Čínou. 

Huawei P30 Pro | zdroj: huawei.com

Huawei je ale stále na čiernej listine zakázaných firiem, kvôli čomu technicky nemôžu obchodovať s americkými spoločnosťami. Pokiaľ by od nich chcel niečo nakupovať, spoločnosti na to potrebujú špeciálne povolenie. To by sa ale mohlo v nasledujúcich dňoch zmeniť, všetko bude záležať od ďalších rozhovorov a dohôd. 

Zatiaľ nie je jasné, či budú spoločnosti ako Google, Qualcomm či Intel pokračovať v obchodovaní s čínskym gigantom. Teoreticky by to ale mohlo znamenať, že Huawei bude v svojich smartfónoch môcť aj naďalej používať Android a nebude musieť siahnuť po svojom pláne B. Ten bol vybudovanie vlastného operačného systému s vlastným obchodom, na ktorom pracujú už niekoľko rokov.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio