MOBIL.sk MOBIL.sk

5 budíkov pre iPhone, ktoré sú lepšie ako originálna aplikácia
zdroj: pxhere.com

5 budíkov pre iPhone, ktoré sú lepšie ako originálna aplikácia

V iOS zariadeniach nájdeme budík, ktorý dobre plní základnú funkciu, ktorú od budíka očakávate – ráno vás prebudí. Aj napriek tomu je ale na App Store mnoho aplikácií, ktoré túto úlohu zvládnu lepšie a príjemnejšie. Dnes sa pozrieme na 5 zaujímavých alternatív klasickému budíku pre iOS, ktoré by ste mali vyskúšať aj vy.

Rise Alarm Clock

Prvý budík v našom zozname si zamilujete pre jeho jednoduchosť a nádherné grafické spracovanie. Ovládanie Rise Alarm Clock je minimalistické a jednoduché pomocou gest. Vďaka plynulým animáciám navyše pôsobí graficky omnoho atraktívnejšie ako klasická aplikácia. V tomto prípade je práve pekná grafika veľmi dôležitá, pretože budík je to prvé, čo po prebudení vidíte.

zdroj: Bluepic Studios | youtube.com

Stiahnuť z App Store

The Clocks: Alarm Clock, World Clock

Ak vám chýba klasický analógový budík, ale z nejakého dôvodu si ho nechcete kúpiť, táto appka bude tá pravá pre vás. Ponúka veľmi jednoduché rozhranie s troma základnými typmi hodín, ktoré sú maximálne minimalistické. Okrem toho, že vás zobudí, vám dokáže ukázať aj aktuálny čas až na 6tich rôznych miestach, pričom podporuje viac ako 500 miest.

Stiahnuť z App Store

Living Earth

Teraz prejdime na niečo menej minimalistické. Appku Living Earthbude si obľúbite, pokiaľ hľadáte niečo s pokročilejšími funkciami. Ukáže vám totiž aktuálne počasie na krásnych 3D modeloch zemegule a tiež predpoveď počasia na najbližšie dni. Podporuje viacero časových pásiem, avšak moja najobľúbenejšia funkcia je možnosť nastavenia hudobného playlistu ako budíka. Vďaka tomu sa vám neopočúva jedna pesnička a každé ráno sa prebudíte pri inej hudbe.

Stiahnuť z App Store

Sleep Cycle: Smart alarm clock

Sleep Cycle sa nedá tak úplne nazvať budíkom. Robí toho totiž omnoho viac. Okrem toho, že vás ráno zobudí, meria kvalitu vášho spánku pomocou reproduktora. Zároveň sníma jednotlivé fázy spánku a môžete si nastaviť, aby vás zobudil práve v momente, keď budete v tej najľahšej. Vďaka tomu by ste sa mali prebudiť sviežejší a menej unavení. Ideálna vec, pokiaľ máte problémy so vstávaním, aj keď, bohužiaľ, nie vždy funguje úplne najpresnejšie. 

Stiahnuť z App Store

Wakie

Posledný budík v našom zozname je tak trochu netradičný. Dobre, opravím sa... Poriadne netradičný. Aplikácia Wakie totiž funguje tak, že vás namiesto smartfónu zobudí reálny človek, ktorý vám zavolá. Pretože čo vás ráno prebudí lepšie ako neznámy človek, ktorá vám telefonuje? Aplikácia tomuto cudzincovi neprenecháva žiadne vašu údaje a na oplátku môžete niekoho zas zobudiť vy.

Stiahnuť z App Store

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio