MOBIL.sk MOBIL.sk

Do Google Maps mieri skvelá novinka! Predpovie, aký bude preplnený váš autobus
zdroj: blog.google, wikipedia

Do Google Maps mieri skvelá novinka! Predpovie, aký bude preplnený váš autobus

Poznáte aj vy ten pocit, keď nastupujete do preplneného autobusu, ledva sa doň zmestíte a ste radi, že sa vám vôbec ušlo miesto tesne pri šoférovi? Presne na takéto nepríjemnosti nás chce Google upozorniť.

Oficiálne nám predstavili novú funkciu v aplikácií Mapy, ktorá dokáže predpovedať, aký preplnený bude konkrétny dopravný prostriedok. Môže ísť o autobus, električku alebo vlak, do ktorého sa chystáte nastúpiť. 

V posledných mesiacoch Google zbieral informácie od svojich užívateľov a pýtal sa ich, ako veľmi sú preplnené dopravné prostriedky, ktorými cestovali. Po tom, čo dokončili svoju cestu to mali ohodnotiť tak, že vybrali spomedzi štyroch možností – veľa prázdnych sedadiel, niekoľko prázdnych sedadiel, miesto len na státie a preplnený prostriedok.

zdroj: blog.google

Teraz má spoločnosť dostatok informácií o tom, ako preplnené bývajú jednotlivé linky v rámci dňa. Vďaka tomu dokáže predpovedať, do akého preplneného autobusu či vlaku asi nastúpite. Tieto informácie sa zobrazia v aplikácií, keď si zadáte svoju trasu a zvolíte, že chcete cestovať verejnou dopravou. Pri ponúknutých autobusoch a vlakoch sa vám okrem času jeho odchodu a čísla zastávky zobrazí aj informácia o tom, ako preplnený býva. Vďaka tomu si prípadne môžete vybrať iný spôsob dopravy a vyhnúť sa tak nepríjemnému tlačeniu.

Google oznámil, že táto novinka je dostupná pre viac ako 200 miest po celom svete. Nezverejnil ich presný zoznam, takže nevieme, či sa to týka aj Slovenska. Z európskych miest ale určite podporujú Paríž, Amsterdam, Miláno, Barcelonu, ale aj Budapešť.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio