Mobil.sk Mobil.sk

Facebook pracuje na odstránení otravných červených notifikácií v aplikácii
zdroj: MOBIL.sk

Facebook pracuje na odstránení otravných červených notifikácií v aplikácii

Facebook dopláca na svoju komplexnosť. Sociálna sieť pôvodne slúžiaca na komunikáciu medzi úzkym okruhom priateľov sa za roky vypracovala na videoslužbu, zoznamku, aplikáciu slúžiacu na predaj tovaru alebo na šírenie správ (často aj falošných). No sociálna sieť trpí aj vizuálne.

Keďže všetky súčasti Facebooku potrebujú vašu pozornosť, Facebook im dal do vienka notifikácie v podobe červených krúžkov s číslami. Lenže za celé tie roky používateľskej aktivity, sa každému nazbieralo množstvo priateľov, obľúbených stránok, skupín či diskusií, do ktorých ste sa zapojili. Pri každej aktivite sa tak vo vašom profile môžu objavovať notifikácie, ktoré sa zbierajú častejšie, než ich stíhate kontrolovať. Facebook údajne pracuje na náprave tohto problému.

Po novom vraj sociálna sieť pripravuje zmenu, ktorá by vám dovolila kontrolovať, ktoré akcie sa vám ukážu ako notifikácie a ktoré nie. Samozrejme, nejde o oficiálne vyhlásenie Facebooku. Tému poodhalili zdroje, ktoré činnosť Facebooku sledujú. Notifikácie pôvodne vznikli, aby plnili svoj účel, no aktívnejším používateľom momentálne skôr strpčujú život a ľudia sa tak nevedia sústrediť na to, čo potrebujú. Toto vyvoláva negatívne pocity a Facebook predsa niečo také nesmie dopustiť.

Sociálna sieť preto chce dať používateľom možnosť, aby sa sami rozhodli, ktoré notifikáie sú pre nich dôležité, ktoré nie a chce tak zabezpečiť, aby sa používatelia sústredili viac na obsah. Funkcia pre vypnutie notifikácií vo vnútri aplikácie sa vraj už testuje, ale zatiaľ iba na veľmi úzkej skupine ľudí. Pokiaľ ste súčasťou testovania, funkciu pre riadenie notifikácií by ste mali nájsť v menu aplikácie Facebook - Nastavenia a bezpečnosť - Nastavenia - Notifikácie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Fun rádio