MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto čínska spoločnosť nám ukázala smart okuliare s podporou rozšírenej reality
zdroj: vivo.com

Táto čínska spoločnosť nám ukázala smart okuliare s podporou rozšírenej reality

Je toto technológia budúcnosti, ktorá jedného dňa úplne nahradí smartfóny?

Čínska spoločnosť Vivo nám včera na veľtrhu MWC Shanghai predstavila svoje vlastné inteligentné okuliare. Zatiaľ ide len o prototyp, ktorý má jednoduchý názov – Vivo AR Glass. Ako sa už dalo usúdiť z mena, ide o okuliare, ktoré podporujú rozšírenú realitu. V rámoch okuliarov sa nachádza dvojica priehľadných displejov a technológia 6DoF. Vďaka displejom vidíte realitu okolo seba, avšak dopĺňa sa o rôzne virtuálne objekty.

Vivo si myslí, že podobné zariadenie má široké využitie vo viacerých oblastiach. Vivo AR Glass by sa dali využiť pri hraní hier, práci v kancelárií a tiež pri rozpoznávaní objektov a tvárí. Na to, aby ale fungovali, ich musíte pripojiť k 5G smartfónu od Vivo, ktorý zatiaľ, podobne ako samotné okuliare, nebol predstavený.

zdroj: Vivo

Smartfón pritom bude fungovať ako ovládač okuliarov. Prostredníctvom neho môžete rozhodovať o tom, čo vidíte a môžete tiež prepínať aplikácie. Vivo uvádza ako príklad to, že počas hrania sa zo smartfónu stane plnohodnotný herný ovládač, pri kancelárskej činnosti zas môže slúžiť ako klávesnica. Ako by to mohlo fungovať v praxi si môžete pozrieť na prezentačnom videu od Vivo.

zdroj: Vivo Cambodia | youtube.com

Ako už bolo spomenuté, AR okuliare od Vivo sú zatiaľ len vo fáze prototypu. To znamená, že nepoznáme dátum predstavenia a ani približnú cenu finálneho zariadenia. 5G smartfón od Vivo, ktorý bude s okuliarmi spolupracovať, by ale mal byť predstavený niekedy medzi júlom a septembrom. Je preto možné, že spolu s ním sa dočkáme aj samotných okuliarov.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio