MOBIL.sk MOBIL.sk

Tmavý režim dostáva aj Android Auto! Pozrite sa vo videu ako vyzerá jeho nový dizajn
zdroj: Android | youtube.com

Tmavý režim dostáva aj Android Auto! Pozrite sa vo videu ako vyzerá jeho nový dizajn

Nový update Androidu Auto, systému určeného pre vozidlá, mieri k prvým užívateľom. Jednou z najväčších noviniek je práve Tmavý režim, o ktorom sa v posledných mesiacoch tak často rozpráva.

O tom, že Google chystá veľkú aktualizáciu systému Android Auto sme sa dozvedeli ešte pred mesiacom. Ide o dôležitý update, ktorý prinesie zmeny v mnohých oblastiach od výzoru jednotlivých aplikácií až po to, ako fungujú. 

Hlavným dôvodom pre túto aktualizáciu bolo prispôsobenie sa potrebám vodičov. Google sa zameral na to, aby bolo jazdenie vďaka Android Auto rýchlejšie, jednoduchšie a systém im celkovo ponúkol viac užitočných informácií. Táto nová verzia teraz mieri do áut prvých užívateľov vo vybraných oblastiach.

Android Auto prinesie po novom prepracovanejšiu spodnú navigačnú lištu. Vďaka nej môžu užívatelia ovládať jednotlivé aplikácie jednoduchšie a vystačia si s menej ťuknutiami po obrazovke. Pomocou nej môžu tiež telefonovať a prezerať si notifikácie počas toho, ako ich aplikácia naviguje. 

zdroj: Android | youtube.com

Zaujímavá novinka je aj Tmavý režim, ktorý je po novom súčasťou Android Auto. Nejde ale len o dizajnovú zmenu, keďže tmavé farby majú pri šoférovaní aj svoje praktické výhody. Pri cestovaní v noci tak veľmi neťahajú oči a sú praktickejšie. Google tvrdí, že Tmavý režim bol navrhnutý tak, aby ste mohli ľahšie čítať písma a celkovo sa zlepšila viditeľnosť prvkov.

Novinka je dostupná zatiaľ len pre USA a Anglicko. Ďalšie oblasti by však mali nové Android Auto dostať už čoskoro.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio