MOBIL.sk MOBIL.sk

Selfie kamerka pod displejom je relitou. Takto to celé funguje!
zdroj: Oppo

Selfie kamerka pod displejom je relitou. Takto to celé funguje!

Už dávnejšie sa internetom šírili fámy o tom, že výrobca Oppo chystá revolúciu v oblasti predných selfie fotoaparátov. Spoločnosť mala disponovať technológiou, ktorá ukryje slefie kamerku pod displej a viditeľná bude iba v prípade, že ju budete potrebovať. Tieto dohady spoločnosť definitívne potvrdila na veľtrhu MWC v Šanghaji, kde predviedla prototyp takéhoto fotoaparátu.

Značka Oppo patrí medzi najväčších výrobcov mobilov v Číne a už nejaký ten piatok na trh prináša skutočne revolučné riešenia pre oblasť smartfónov. Nie je tomu inak ani v tomto prípade. Vďaka najnovšej technológii sa konečne dočkáme skutočne bezrámčekových smartfónov s displejom na celú prednú stranu. Selfie kamerka skrytá pod displejom naozaj funguje, no prináša tiež niekoľko nezodpovedaných otázok.

oppo selfie kamerka pod displejom
Oppo

Oppo nazval novú technológiu USC (Under-Screen Camera) a hovorí, že používa špeciálny senzor, ktorý príjma viac svetla, pričom mu obraz pomáha zdokonaľovať umelá inteligencia a rôzne optimalizačné algoritmy. Oppo použil pre displej v tomto prípade vysokopriesvitný materiál, ktorý umožňuje displeju pracovať v normálnom režime, ale zároveň prepúšťa dostatok svetla ku kamerke.

oppo selfie kamerka pod displejom
Oppo

Senzor má väčšiu uhlopriečku než bežné senzory pre selfie kamerky mávajú, objektív má vyššiu svetelnosť a aj samotné pixely na senzore sú väčšie než obvykle. Bližšie čísla však spoločnosť neposkytla. Všetky tieto aspekty dokopy umožňujú fotiť takouto kamerkou selfie fotky alebo odomykať mobil tvárou. Spoločnosť uvádza, že takáto selfie kamerka sa svojou kvalitou "približuje" tým bežným, čo v nás však vyvoláva pocit, že technológia ešte nie je pripravená pre masovú produkciu.

Potvrdzuje to aj fakt, že sme sa nedočkali žiadneho konkrétneho dátumu predstavenia prvého smartfónu s ňou. Na druhej strane ide o veľmi pôsobivú demonštráciu technologického pokroku spoločnosti Oppo. Budeme teda netrpezlivo čakať, kedy sa dočkáme prvých modelov s úplne bezrámčekovým displejom.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio