MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung pripravuje skladací Galaxy Fold 2. Bude iný ako jeho súčasná verzia
zdroj: https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=uhqMF3C2Cu4

Samsung pripravuje skladací Galaxy Fold 2. Bude iný ako jeho súčasná verzia

Spoločnosť Samsung je priekopníkom v oblasti skladacích mobilov. A hoci na trhu ešte stále nie je prvá verzia jej skladacieho smartfónu Galaxy Fold, začínajú sa objavovať správy o nástupcovi.

Predaj Samsungu Galaxy Fold musel byť presunutý na dobu neurčitú, pretože prvý recenzenti narazili na kvalitatívne problémy týkajúce sa jeho skladacieho displeja. Ten sa lámal a prestával fungovať. V tomto momente má byť už väčšina týchto nepríjemností odstránená a Samsung tvrdí, že Galaxy Fold je pripravený na uvedenie do predaja. Napriek tomu spoločnosť ešte presný dátum spustenia predaja neoznámila.

To však nič nemení na tom, že v Samsungu neúnavne pracujú na nástupcovi. Najnovšie sa v kórejských médiách objavila informácia, že by Samsung mal vzhľad svojho Galaxy Fold kompletne prekopať. Na túto zmenu odkazujú aj posledné patentové nákresy, uverejnené webom LetsGoDigital.

Tie naznačujú, že Galaxy Fold 2 by mohol byť skladateľný v horizontálnej osi, namiesto súžasnej vertikálnej. V ľudskej reči to znamená, že namiesto skladania smartfónu "po vzore knihy" bude nový Galaxy Fold 2 viac pripomínať klasický véčkový telefón. Samozrejme, vnútornú stranu bude vypĺňať jeden obrovský širokouhlý dotykový displej. Ten by mal mať uhlopriečku 6,7 palca.

Podobný prototyp má už pripravený aj spoločnosť Sharp, ktorá ho už stihla ukázať na verejnosti

zdroj: Impress Watch / YouTube

Pri zloženom stave budú majitelia používať menší displej o veľkosti 1 palec. Zariadenie bude teda kompaktnejšie a lepšie prenosné. Cena nového "Foldu" by mala byť nižšia, ale napriek tomu by mal byť drahší než klasické smartfóny. Samsung Galaxy Fold 2 tak vykročí priamo proti chystanej novej Motorole RAZR, ktorá má byť rovnakým typom zariadenia.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio