MOBIL.sk MOBIL.sk

Chcete mať na Instagrame skvelé videá? Appka Trash sa o to postará!
zdroj: Trash / App Store

Chcete mať na Instagrame skvelé videá? Appka Trash sa o to postará!

Blíži sa leto, dovolenky a s tým aj celý rad zážitkov, ktoré si budeme zaznamenávať na svoje smartfóny vo forme videí. Pokiaľ však chceme z týchto videí vytvoriť nejaký zostrih, býva to robota navyše, ktorej výsledok sa nemusí zhodovať s našimi očakávaniami. Teraz je tu však umelá inteligencia v podobe appky TRASH.

TRASH je novým startupom, ktorý sa zameriava na editovanie videí prostredníctvom umelej inteligencie. Tá sa o editáciu videí postará za vás a výsledkom budú hollywoodsky pôsobiace videá z dovolenky či festivalu. Zakladatelia startupu v tom majú jasno, "vy natáčate, my editujeme." Tak znie krédo tohto projektu.

Celé tajomstvo appky TRASH spočíva v dvoch veciach. Prvou je analýza, kde sa appka snaží identifikovať elementy vo videách ako sú ľudia, zvieratá, architektúra a podobne. Následne prebieha syntéza, kde appka hľadá na najzaujímavejšie momenty videí, ktoré potom poskladá do veľmi vkusného celku.

Samozrejme, aj TRASH sa bude časom v editácii videí zlepšovať. Appka totiž pracuje na neurálnych sieťach a umelej inteligencii. Ľudia, ktorí appku intenzívnejšie skúšali, o nej hovoria, že momentálne ešte neprodukuje úplne dychberúce trailery, ale výsledky sú ďaleko lepšie, než by sa im podarilo nastrihať manuálne.

Pokiaľ chcete vedieť, ako takýto výsledok appky TRASH môže vyzerať, pozrite si videá vyššie. Pokiaľ ste influencer alebo sa len okoliu chcete pochváliť videami z dovolenky či festivalu, appka TRASH je to pre vás tá pravá. Momentálne je však dostupná iba pre operačný systém iOS a stiahnete ju kliknutím na tento odkaz. Verzia pre systém Android je na ceste.

STIAHNUŤ TU!

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio