MOBIL.sk MOBIL.sk

Hra Harry Potter: Wizards Unite od tvorcov Pokémon Go je od včera dostupná aj na Slovensku!
zdroj: harrypotterwizardsunite.com

Hra Harry Potter: Wizards Unite od tvorcov Pokémon Go je od včera dostupná aj na Slovensku!

Predstavte si hru Pokémon Go, akurát, že namiesto Pokémonov budete po svojom okolí zbierať magické predmety zo sveta Harryho Pottera. Tak presne taká je herná novinka Harry Potter: Wizards Unite, ktorá je od včera dostupná aj na Slovensku.

Od úspechu Pokémon Go sme sa dočkali viacerých hier na podobnom princípe z rôznych svetov. Harry Potter: Wizards Unite je ale unikátny v tom, že na ňom pracovalo to isté vývojárske štúdio – Niantic. Vďaka tomu sa môžeme tešiť na plnohodnotnú zábavu od autorov, ktorí nám priniesli jednu z najúspešnejších mobilných hier v histórií.

Ako už bolo spomenuté, novinka je zasadená do sveta Harryho Pottera. V našom, muklovskom svete sa začali tajomne objavovať artefakty, stvorenia a ľudia kvôli neznámej pohrome. Čarodejníci z celého sveta sa preto musia spojiť a vrátiť tieto veci na správne miesto tak, aby ich ochránili pred muklovskými očami.

zdroj: harrypotterwizardsunite.com

To znamená, že budeme chodiť po našom okolí so smartfónom v ruke a hľadať jednotlivé predmety, podobne ako Pokémonov. Pomáhať nám budú známe postavy z Rokfortskej školy, ale pripraviť sa musíme aj na tvrdé boje s príšerami ako smrťožrúti a dementori. Nebude chýbať ani multiplayer, v ktorom budeme môcť bojovať proti reálnym hráčom.

Nová hra bola do sveta vypustená ešte 20. júna. Zahrať si ju ale mohli len „čarodejníci“ zo Spojeného kráľovstva a USA. Ostatné časti sveta si museli počkať ešte niekoľko dní. Od včera je však Harry Potter: Wizards Unite dostupný pre viac ako 140 krajín sveta, vrátane nášho Slovenska. Stiahnuť si ju môžete zadarmo do iOS aj Android zariadení.

zdroj: Harry Potter: Wizards Unite | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio