MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto fotografia bola spravená rekordnou 64MP kamerou v smartfóne!
zdroj: MadhavSheth1 | twitter.com

Táto fotografia bola spravená rekordnou 64MP kamerou v smartfóne!

Počet megapixelov v kamerách smartfónov rastie v poslednej dobe ako huby po daždi. Z hľadiska megapixelov je na tom zatiaľ najlepšie veľmi populárny 48MP senzor od Sony, ktorý sa často používa v Čínskych smartfónoch strednej triedy. Pred pár mesiacmi ho ale tromfol nový 64MP ISOCELL Bright GW1 senzor od Samsungu.

Ten ale zatiaľ nebol použitý v žiadnom reálnom smartfóne, preto nevieme, aký dobrý v skutočnosti bude. To sa však môže už čoskoro zmeniť, pretože očakávame predstavenie prvého mobilu s 64MP kamerou. A zrejme nikoho neprekvapí, že bude z dielne čínskych výrobcov. Konkrétne hovoríme o spoločnosti Realme. 

Tá nie je v našich končinách veľmi známa. Spadá ale pod čínskeho giganta BBK Electronics, ktorý zastrešuje také značky ako OnePlus, Vivo či Oppo. O tom, že Realme nám prinesie smartfón s 64MP kamerou nás informoval samotný CEO spoločnosti Madhav Sheth na svojom Twitteri. Zároveň zverejnil prvú fotografiu z ich smartfónu. Doplnil, že Realme predstaví ako prvý túto kameru v Indii.

zdroj: @MadhavSeth1 | twitter, com

A teraz prejdime k tej zrejme najdôležitejšej otázke... Načo nám vlastne bude mobil so 64MP kamerou? Nuž, treba povedať, že viac megapixelov automaticky neznamená lepšiu kvalitu obrazu. Dôkazom je napríklad Samsung Galaxy S10 5G, ktorý má len 12MP hlavnú kameru a aj napriek tomu mu patrí druhé miesto medzi najlepšími fotomobilmi podľa nezávislého testu Dxomark

Väčší senzor ale na druhej strane poskytuje veľkú výhodu v podobe možnosti kombinovať viacero pixelov do jedného. 48MP fotoaparát od Sony dokáže spojiť 4 pixely do jedného a vytvoriť tak 12MP fotografiu, ktorá je svetlejšia a zároveň kvalitnejšia. Vďaka 64MP senzoru dokážeme pomocou tejto technológie dostať peknú 16MP fotografiu. Viac megapixelov teda automaticky neznamená lepšiu fotografiu, avšak pri kamerách v lacnejších smartfónov prinášajú výhody, ktoré by sme nemali prehliadať.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio