MOBIL.sk MOBIL.sk

Bill Gates prezradil, čo považuje za najväčšiu chybu vo svojom pracovnom živote
zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bill_Gates_MSC_2017.jpg

Bill Gates prezradil, čo považuje za najväčšiu chybu vo svojom pracovnom živote

Zakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates, je človek, ktorý má za sebou rozprávkový životný príbeh. Vybudoval technologické impérium a momentálne sa venuje najmä filantropii. Napriek tomu existuje jedna vec, ktorú považuje za najväčšiu chybu vo svojom pracovnom živote.

Spoločnosť Village Global hostila niekoľkých zakladateľov spoločností a viedla s nimi konverzáciu. Medzi inými bol jej súčasťou aj Bill Gates, ktorý rozprával o svojich životných a pracovných rozhodnutiach. V rozhovore priznal, že kedysi bol veľmi zapálený pre biznis a napredovanie. A že jeho 20-ročné "ja" by bolo zrejme z toho súčasného sklamané.

Ako mladý zakladateľ spoločnosti bol totiž workoholik. Pracoval neustále a pokiaľ sa rodina, partnerka alebo ktorkoľvek blízky dožadoval jeho väčšej angažovanosti v osobnom živote, považoval to za vyrušujúce. Rovnako tvrdý bol aj na svojich pracovníkov, ale ako hovorí, mal veľké šťastie na ľudí v tíme, ktorí s ním jeho nadšenie napredovať zdieľali.

android.jpg
publicdomainpictures.net

Po tridsiatke sa to mierne upokojilo a momentálne má dovoleniek až až. Vlastní dokonca lietadlo. V zápätí však dostal v diskusii otázku, či je niečo, čo v pracovnom živote ľutuje, čo by urobil inak. Jeho odpoveď bola pozitívna a týka sa smartfónov. Uviedol, že vo svete softvérových platforiem sa hrá iba na víťazov. Za najväčšiu chybu, ktorú kedy dopustil, tak považuje fakt, že Microsoft sa nestal tým, čím je dnes Android.

Android je štandardnou platformou pre širokú škálu zariadení, ktorú dnes pozná a využíva veľká väčšina ľudí. Na jeho mieste by však radšej videl obdobný produkt Microsoftu. Podľa jeho slov je na trhu miesto len pre jeden systém mimo systému iOS od Apple a ten spravuje spoločnosť Google. Keby sa im včas podarilo vytvoriť systém, ktorý by mal iba 50 % aplikácií dostupných pre Android, Microsoft by mal vraj vyhrané a 400 miliónov dolárov hodnoty ANdroidu by spočívalo na účte Microsoftu.

Zároveň však dodal, že Microsoft je stále veľkou spoločnosťou a lídrom, ktorý má mnoho úspešných produktov ako Windows, Office a v posledných rokoch aj zariadenia Surface, takže Micorsoft je patrí k tým najlepším. Lenže pokiaľ by mali pod svojimi krídlami ešte aj Android alebo jemu podobnú alternatívu, boli by tou najväčšou a jedinou skutočne relevantnou spoločnosťou na svete. Celý rozhovor si môžete pozrieť vo videu.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio