MOBIL.sk MOBIL.sk

Nové batérie od Nokie pre elektronické zariadenia vydržia až 2,5-krát dlhšie!
zdroj:

Nové batérie od Nokie pre elektronické zariadenia vydržia až 2,5-krát dlhšie!

Spoločnosť Nokia, konkrétne jej časť nazývaná Nokia Bell Labs, podala patent na novú technológiu batérií, ktoré by mali pri rovnakej veľkosti vyrdžať zásobovať energiou rôzne elektronické zariadenia až 2,5-krát dlhšie.

Nokia Bell Labs je súčasť technologického giganta Nokia, ktorý má na starosti vývoj technológií a rôzne pokusy. Ľuďom v tejto divízii sa najnovšie podaril prielom v oblasti batérií. Ten sľubuje batérie, ktoré vydržia 2,5-násobok tých dnešných, pri zachovaní rovnakej veľkosti. Nokia si v rámci tohto objavu už podala patent.

baterie
Maxpixel.net

Hoci spoločnosť bližšie nešpecifikovala čas, kedy by technológia mohla doraziť do reálnych zariadení, jej výhliadky sú optimistické. Nejde totiž o nejaký futuristický koncept batérií, ale o bežné líthiové batérie. Tie sú doplnené o uhlíkové nanotrubice, ktoré sa postarali o tento nárast ich kapacity. Správa bola uverejnená v časopise Nature Energy.

Ďalším pozitívom je kredibilita oddelenia Nokia Bell Labs. Nejde totiž o žiadny startup, ale o rešpektované vývojové centrum, ktoré má na svojom konte 9 Nobelových cien. Nové batérie by tak mohli urýchliť nástup moderných 5G sietí, ktoré budú na spotrebu energie veľmi náročné. Súčasným zariadeniam ako sú drony či smart doplnky, by nová technológia umožnila znížiť ich hmotnosť či veľkosť pri zachovaní rovnakej kapacity.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio