MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft zakázal používať zamestnancom služby ako Google Docs či Slack. Toto je jeho dôvod!
zdroj: pixabay.com

Microsoft zakázal používať zamestnancom služby ako Google Docs či Slack. Toto je jeho dôvod!

Microsoftu sa nepozdáva, že jeho zamestnanci uprednostňujú konkurenčné aplikácie. Rozhodol sa proti tomu rázne zakročiť a zverejnil zoznam služieb, ktoré majú na pracovisku zakázané používať.

Na čiernom zozname sa ocitli napríklad služby spadajúce pod Amazon Web Services, Google Dokumenty, ale napríklad aj určité verzie komunikačnej aplikácie Slack. Čo je zaujímavé, určitých obmedzení sa dočkal aj GitHub, ktorý je vlastnený Microsoftom. Medzi zakázanými aplikáciami je tiež program Grammarly, ktorý kontroluje pravopis pri písaní e-mailov či dokumentov.

A aký je vlastne dôvod tohto razantného kroku? Microsoft sa obáva o svoju bezpečnosť. Zamestnanci si cez aplikácie tretích strán zdieľajú svoje konverzácie, projekty aj plány. Aj keď nevieme o tom, že by Google, Slack alebo Amazon svoje programy zneužíval proti svojim konkurentom, už len kvôli prevencií sa tomu chce Microsoft vyhnúť. 

zdroj: wikipedia.org

Tým, že jeho zamestnanci budú pracovať na vlastných programoch chce spoločnosť zabezpečiť, aby za jeho brány unikalo čo najmenej informácii. A to aj za cenu, že im znemožní pracovať na týchto populárnych a užitočných aplikáciách. 

Aj keď bezpečnosť je hlavný dôvod, prečo Microsoft konkurenčné programy zakázal, v skutočnosti to nevrhalo dobré svetlo ani na samotnú spoločnosť. Koniec koncov, ak jej služby nechcú využívať ani samotní zamestnanci, prečo by si za ne mali platiť zákazníci? Je to ako keby ste vošli do centrály Apple a ľudia tam pracovali na počítačoch Windows. Aj preto je tento krok zo strany Microsoftu pochopiteľný.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio