MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft nám predstaví svoj skladací smartfón už budúci rok
zdroj: onmsoft.com

Microsoft nám predstaví svoj skladací smartfón už budúci rok

Veríme, že Microsoft si dá na svojom skladacom zariadení záležať a nedopadne to s ním podobne, ako sme videli u Galaxy Fold od Smasungu.

O tom, že Microsoft chystá svoje vlastný skladací smartfón Surface Phone s pracovným názvom Andromeda sa hovorilo už nejaký čas. Spoločnosť však nakoniec tento projekt na nejaký čas pozastavila a odložila. Hlavným dôvodom mal byť špeciálny operačný systém založený na Windows 10, ktorý kvôli náročnosti a času Microsoft nezvládol vyrobiť.

Podľa najnovších správ však na Andromeda stále pracovali a už čoskoro by sme sa ho mali dočkať. Ako sa písalo na portáli Forbes, malé skladacie zariadenie Surface od Microsoftu sa stane realitou v prvej polovici 2020. S veľkou pravdepodobnosťou by to mohlo byť ešte v prvom štvrťroku, teda medzi januárom a marcom.

Microsoft Surface Go | zdroj: Microsoft

Skladací smartfón by mal mať v rozloženom stave 9 palcovú obrazovku a bude ho poháňať procesor od Intelu LakeField SoC. Nainštalovaná v ňom bude nová verzia Windows 10 s podporou pre dvojité displeje. Aj napriek tomu, že v ňom bude Windows, údajne by mal byť schopný inštalovať aj Android aplikácie, vďaka čomu dostanú majitelia omnoho viac možností.

Veríme teda, že skladací Surface Phone dopadne lepšie ako konkurencia, ktorú sme doteraz mali možnosť vidieť. Trh so skladacími mobilmi totiž nezažil práve najlepšie odštartovanie. Samsung musel kvôli množstvu problémov odložiť predaj svojho Galaxy Fold a o nejaký čas ho nasledoval aj Huawei Mate X, ktorého sa nakoniec dočkáme až v septembri.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio