MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple varuje: Ak používate tento model MacBook Pro, mali by ste ho prestať používať a vrátiť!
zdroj: publicdomainpictures.net

Apple varuje: Ak používate tento model MacBook Pro, mali by ste ho prestať používať a vrátiť!

15 palcový MacBook Pro 2015 s Retina obrazovkou má vážny problém s prehrievaním batérie. Ak ho vlastníte, mali by ste ho čo najskôr vrátiť Applu a ten vám v ňom zadarmo vymení batériu.

Kalifornská spoločnosť si tento problém všimla až niekoľko rokov po predaji svojich MacBookov. Ako sama píše, týka sa len „obmedzeného počtu“ kusov, ktoré boli predávané medzi septembrom 2015 a februárom 2017. Chyba sa teda netýka všetkých kusov, keďže MacBook Pro 2015 s Retina displejom bol spoločnosťou predávaný až do roku 2018. Rovnako tak 13 palcový MacBook Pro 2013 by nemal mať problémy.

Pokiaľ teda vlastníte 15 palcový MacBook Pro 2015, mali by ste ho čo najskôr poslať do autorizovaného servisu. Apple odporúča, aby ste ho viac nepoužívali, pretože ich batérie predstavujú vážne riziko. Pripúšťajú dokonca, že prehriaty akumulátor by mohol spôsobiť vznik požiaru. Bližšie informácie o tom, prečo sa vlastne batérie prehrievali a či už stihli spôsobiť vážnejšie problémy, zatiaľ nemáme.

zdroj: apple.com

Ak si nie ste istý, či sa to týka práve vášho MacBooku Pro, zadajte jeho sériové číslo na stránke Apple podpory. Web vám následne povie, či by ste ho mali batériu nechať vymeniť alebo nie. Konkrétne špecifikácie chybného modelu nájdete aj na tejto stránke

Chybný MacBook by ste mali poslať do autorizovaného servisu spoločnosti Apple. Výmena batérie môže zabrať až dva týždne a nijak sa nepredĺži jeho záruka. Na druhej strane je ale táto servisná úprava bezplatná, takže dostanete zadarmo úplne novú batériu, ktorá vám predĺži výdrž staršieho MacBooku Pro.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio