MOBIL.sk MOBIL.sk

Tieto smartfóny značky Huawei dostanú nový Android Q!
zdroj: MOBIL.sk

Tieto smartfóny značky Huawei dostanú nový Android Q!

Čo bude s mojím smartfónom Huawei? To je otázka, ktorú si kladie veľká časť majiteľov druhého najväčšieho výrobcu mobilov na svete. Ten sa pred časom dostal do konfliktu s amrickou vládou a musí si hľadať novú alternatívu k operačnému systému Android. Huawei však vydal zoznam zariadení, ktorých majitelia sa báť nemusia.

Majitelia smartfónov značky Huawei sú mierne stratení v celej situácii a niet sa čo diviť. Ani sama spoločnosť ešte hľadá rôzne formy riešení na celú problematiku. Jednou z vecí, ktoré má však Huawei vyriešené, je zoznam zariadení, ktoré dostanú nasledujúcu veľkú aktualizáciu na operačný systém Android Q. Huawei je totiž stále súčasťou partnerského programu pre beta testovoanie Androidu.

"Každý, kto už kúpil, alebo sa chystá kúpiť Huawei smartphone, môže naďalej pristupovať k svetu aplikácií tak, ako vždy robili. Na všetky zariadenia sa naďalej vzťahuje záruka od výrobcu a podľa toho dostanú plnú servisnú podporu. Naše aktuálne najobľúbenejšie zariadenia, vrátane série P30, budú mať prístup k Android Q. V skutočnosti sme už spustili beta vývojársky program pre Android Q, ktorý beží práve teraz na našom zariadení Mate 20 Pro," vyslevtľuje Huawei vo svojom vyhlásení.

huawei ilustračné
MOBIL.sk

Huawei však nespomína termín, kedy by používatelia mali aktualizáciu očakávať. Vzhľadom na 90 dňovú licenciu, ktorú Huawei dostal na dodatočné riešenie vecí a dokončenie obchodov so spoločnosťami, predpokladáme, že Huawei tak spraví ešte pred jej skončením, k čomu dôjde presne 20. augusta. Tu je zoznam aktuálnych zariadení, ktorých majitelia sa nového Androidu Q dočkajú:

Huawei P30 Pro, Huawei P30, Huawei P30 Lite, Huawei Mate 20, Huawei Mate 20 Lite, Huawei Mate 20 Pro, Porsche Design Mate 20 RS, Huawei P Smart 2019, Huawei P Smart+ 2019, P Smart Z, Huawei Mate 20 X, Huawei Mate 20 X (5G), Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro, Porsche Design Mate 10, Huawei Mate 10

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio