MOBIL.sk MOBIL.sk

Google vytvoril modernú verziu legendárnej hry Míny s nádhernou grafikou
zdroj: proxx.app, minesweeperonline.com

Google vytvoril modernú verziu legendárnej hry Míny s nádhernou grafikou

Takto nejako by vyzerali Míny, keby boli vyrobené v roku 2019.

Kto by už len nepoznal legendárnu hru Minesweeper alebo po Slovensky Míny? Pokiaľ patríte fanúšikom tejto počítačovej klasiky, určite by vám nemal uniknúť projekt od Google s názvom Proxx. Ide totiž o vylepšenú hru, ktorá funguje na rovnakom princípe ako pôvodné Míny, akurát, že je oblečená do nového, moderného kabátika.

Vo výsledku tak dostaneme do rúk naozaj nádhernú hru s moderným, futuristickým dizajnom. Koncept ale zostáva rovnaký –odkryť celé hracie pole, avšak klasické míny Google nahradil čiernymi dierami, ktorým sa musíte vyhnúť.

zdroj: proxx.app

Čím je hra Proxx skutočne výnimočná a prečo ju vlastne Google vytvoril je, že funguje prakticky na všetkom. Môžete si ju zahrať na svojom notebooku, smartfóne, ale aj staručkom mobile, ktorý ste posledných 10 rokov nepoužívali. Je totiž extrémne nenáročná. Aby ste si ju mohli zahrať, stačí vám stiahnuť 18Kb dát a celá hra zaberá len 100Kb. Proxx je navyše open-source, takže kompletný zdrojový kód nájdete na stránke GitHub.

Ak si Proxx chcete zahrať aj vy, stačí keď navštívite stránku proxx.app. Zvolíte si náročnosť hry od jednoduchej po náročnú, prípadne si ju môžete nastaviť podľa seba – zvoláte si počet políčok aj počet čiernych dier. No a potom si už môžete Proxx naplno vychutnať – či už sa hráte na starom počítači alebo starom mobile.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio