MOBIL.sk MOBIL.sk

ASUS ZenFone 6 je postavený ako tank. Znesie aj hrubé zaobchádzanie!
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

ASUS ZenFone 6 je postavený ako tank. Znesie aj hrubé zaobchádzanie!

ASUS ZenFone 6 bol predstavený s úplne novým tipom motorizovanej selfie kamerky. Tá sa nezasúva do tela smartfónu ako u iných výrobcov, ale vyklápa sa okolo otočného kĺbu. Výhodou tohto riešenia je, že selfie kamerka má rovnako skvelé parametre ako hlavný fotoaparát. Ako je na tom ale odolnosť zariadenia?

V zásade stále tvrdím, že čím menej mechanických častí je na zariadení, tým menšia je pravdepodobnosť, že sa niečo pokazí. Pri prvom pohľade na vyklápací mechanizmus fotoaparátu som si hovoril, že toto bude Achillovou pätou Asusu ZenFone 6, no po tom, čo som videl video kanálu JerryRigEverything, sa už o vyklápaciu selfie kamerku ZenFonu 6 nebojím. Youtuber s ňou totiž stváral veci, ktoré človeka bolia už pri pohľade na ne, no vydržala všetko.

Spoločnosť Asus tvrdí, že tento mechanizmus vydrží až 100 000 vyklopení, čo je naozaj dosť. Predstavte si, že každý deň po dobu 3 rokov by ste selfie kamerku vysunuli 1000-krát, čo musí stačiť aj selfie maniakom. Ostatné aspekty testu dopadli tiež na výbornú, takže na oko krehký smartfón znesie aj hrubšie zaobchádzanie, ale to si už pozrite v samotnom videu. A samozrejme, doma toto určite na svojom zariadení neskúšajte.

zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio