MOBIL.sk MOBIL.sk

Budúci týždeň uzrie svetlo sveta prvý smartfón s neviditeľnou kamerou v displeji
zdroj: Oppo

Budúci týždeň uzrie svetlo sveta prvý smartfón s neviditeľnou kamerou v displeji

Žiadny škaredý výrez ani diera v obrazovke. Dokonca ani nepraktická vysúvacia kamera. A predsa bezrámikový dizajn. Oppo nám už čoskoro predstaví budúcnosť smartfónov.

Čínska spoločnosť Oppo patrila vždy k tým najpokrokovejším výrobcom smartfónov. Medzi prvými nám predstavili mobil s vysúvacou kamerou, mobil s čítačkou odtlačkov prstov v obrazovke a ako prvý „napchali“ do mobilu 10GB pamäte RAM. A už čoskoro sa stanú prvou spoločnosťou, ktorá nám predstaví mobil s kamerou umiestnenou pod displejom

Túto novú technológiu nám ukázali ešte začiatkom mesiaca na Twitteri. Zverejnili video smartfónu, ktorého predný fotoaparát nie je vôbec vidno. Nachádza sa totiž pod priehľadnou obrazovkou, vďaka čomu je schopný zachytávať plnohodnotné fotografie. Vtedy nám však Oppo veľa informácií nepovedal a nevedeli sme, kedy sa takejto technológie v praxi dočkáme.

zdroj: @oppo | twitter.com

Teraz však spoločnosť zverejnila pozvánku na svoju najbližšiu konferenciu, ktorá sa bude konať na MWC Shanghai Expo. Tu by mali predstaviť svoj najnovší smartfón a podľa pozvánky to vyzerá tak, že bude vybavený spomínanou technológiou neviditeľnej kamery pod displejom. Konferencia sa bude konať 26. júna, teda o týždeň v stredu.

zdroj: Oppo

Musíme povedať, že sa na to naozaj tešíme. Kamera umiestnená pod displejom sa zdá byť ako najlepšia technológia umiestnenia selfie snímača. Výrobcovia vďaka tomu dokážu prísť so smartfónom, ktorý má krásny bezrámikový dizajn a nepotrebujú ho kaziť výrezom ani dierou. Je teda možné, že práve týmto smerom sa bude uberať budúcnosť smartfónov a čoskoro sa dočkáme ďalších podobných zariadení.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio