MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7 Pro už nie je najvýkonnejší smartfón na svete! V AnTuTu ho predbehol lacnejší konkurent
zdroj: twitter.com/RedmiIndia

OnePlus 7 Pro už nie je najvýkonnejší smartfón na svete! V AnTuTu ho predbehol lacnejší konkurent

Spoločnosť OnePlus si vždy zakladala na brutálnom výkone a rýchlosti svojich smartfónov. Jej vlajkové lode sa pravidelne umiestňujú na prvých priečkach v Benchmark testoch a kraľujú aj v testoch rýchlosti pri reálnom používaní. Inak na tom nie je ani najnovší OnePlus 7 Pro, ktorému po predstavení patrilo prvé miesto v teste AnTuTu.

Teraz ho však údajne prekonal smartfón od iného čínskeho výrobcu – Xiaomi. Xiaomi nám len nedávno predstavil nový super výkonný a lacný mobil pod značkou Redmi s názvom K20 Pro. A práve táto novinka dokázala prekonať v teste AnTuTu OnePlus 7 Pro. Pochválila sa tým indická pobočka Redmi na svojom Twitteri.

zdroj: @Redmiindia | twitter.com

Redmi K20 Pro údajne dosiahol skóre 388 803, čím sa umiestnil na prvé miesto v rebríčku AnTuTu. Píšeme údajne, pretože na stránke AnTuTu je na prvom mieste medzi Android smartfónmi stále napísaný OnePlus 7 Pro s jeho skóre 373 953. Veríme teda, že Xiaomi nás nezavádza a ich novinka je skutočne tak výkonná, ako píšu.

zdroj: antutu.com

Redmi K20 Pro je v podstate nástupca smartfónu Pocophone F1, ktorý bol označovaný ako najlacnejšia vlajková loď na svete. Novinka je vybavená špičkovým Snapdragonom 855, teda tým istým procesorom ako OnePlus 7 Pro. Jej výhodou z hľadiska výkonu je, že používa displej s menším rozlíšením - len 1080p. Možno práve vďaka tomu sa jej podarilo stať sa najrýchlejším smartfónom na svete.

Redmi K20 Pro je určený len pre indický trh. Na Slovensko sa teda tento ultra výkonný mobil, bohužiaľ, nedostane. Do Európy príde len jeho lacnejšia verzia K20, avšak pod názvom Xiaomi Mi 9T.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio