MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony 2020: Zmeny uhlopriečky, OLED displeje a podpora 5G sietí
zdroj: MOBIL.sk

iPhony 2020: Zmeny uhlopriečky, OLED displeje a podpora 5G sietí

Ming Chi Kuo je známy svojimi veľmi presnými predpoveďami vo svete produktov Apple, preto sú jeho vyjadrenia ostro sledované. Najnovšie prichádza s novinkami okolo iPhonov chystaných pre rok 2020.

Hoci nás ešte niekoľko mesiacov delí od predstavenia iPhonov pre rok 2019, Kuo už prichádza s predpoveďami pre iPhony, ktoré budú predstavené pravdepodobne v septembri roku 2020. Aké teda budú? Podľa všetkého sa toho zmení viac, než u tohtoročných modelov, ktoré majú priniesť zmeny najmä vo vnútri a navonok bude hlavným rozdielom fotoaparát s tromi objektívnmi. V roku 2020 sa však očakáva podstatne viac zmien.

V prvom rade spoločnosť Apple úplne vypustí integráciu LCD displejov, ktoré nahradí OLED technológia. Tá sa ujala veľmi dobre a prémiové iPhony majú naozaj skvelé zobrazovacie jednotky. iPhone XR je jediným modelom s IPS LCD displejom a hoci je aj ten výborný, je menej úsporný a jeho použitie si vyžaduje širšie rámčeky okolo displeja.

iphone-compare-201709.jpg
apple.com

Okrem technológie displeja by sa mali zmeniť aj ich uhlopriečky. iPhone 8 ešte do priemernej ruky sadol skvelo, ale po roztiahnutí dotykového displeja na celú prednú stranu sa jednoduchosť ovládania vytratila. Apple tiež prestal vyrábať menšie modely a tak jedinou šancou pre ľudí s menšími rukami je kúpiť si starší iPhone 8 alebo siahnuť po skladových zásobách niektorého z ešte starších modelov.

V roku 2020 sa však chystá najmenší iPhone (nástupca dnešného XS) s uhlopriečkou 5,4 palca, pričom iPhone XS má uhlopriečku 5,8 palcov. To by malo zabezpečiť viac komfortu pre milovníkov menších zariadení, nehovoriac o tom, že ak sa Applu ešte o niečo podarí zredukovať rámčeky okolo displeja, bude z tohto modelu naozaj kompaktné zariadenie.

Stredným modelom má byť 6,1-palcový nástupca iPhonu XR a ten, ako sme už písali vyššie, dostane OLED displej. Jeho uhlopriečka však zmenená nebude. Dobré správy však máme pre milovníkov veľkých uhlopriečok, pretože tu Apple nástupcovi iPhonu XS Max nadelí. Z terajších 6,5 palca by mal displej najväčšieho iPhonu v roku 2020 narásť na gigantických 6,7 palcov, čo je už len o palec menej než má iPad Mini.

Potešujúcou je aj správa, že dva premiové modely (5,4-palcový a 6,7-palcový) dostanú podporu 5G sietí. 5G čipy by mal vyrábať výhradne Qualcomm, pretože hoci sa Apple o túto technológiu zaujíma a snaží sa vyvinúť vlastný 5G čip, dočkáme sa ho zrejme najskôr v modeloch pre rok 2022. Viac noviniek o modelovom rade iPhonov 2020 zatiaľ známych nie je.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio