MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei sa chystá na najhoršie. Ich manažéri očakávajú prepad predajov o desiatky percent!
zdroj: MOBIL.sk

Huawei sa chystá na najhoršie. Ich manažéri očakávajú prepad predajov o desiatky percent!

Všetko sa to začalo nečakaným ťahom amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nasledovali reštrikcie od amerických korporácií a sebavedomé vyhlásenia čínskej značky. Napokon však celá situácia spoločnosť Huawei zrejme riadne zabolí, aj keď by to spoločnosť úplne zničiť nemalo.

Podľa vyjadrení ľudí blízkych spoločnosti Huawei, sa jej predajcovia a marketéri po celom svete pripravujú na masívne poklesy predajov po tom, čo americká vláda vyhlásila čínskeho technologického giganta za potencionálnu hrozbu. Experti očakávajú budúci prepad predajov smartfónov značky Huawei o 40 až 60 %.

Vlastní marketéri značky neustále sledujú dopyt na rôznych svetových trhoch a prispôsobujú dodávky. Tu sú očakávania o niečo optimistickejšie, ale stále ide o očakávaný pokles dodávok o 40 až 60 miliónov kusov. Huawei chce tieto straty komepnzovať väčším zacielením smartfónov na domáci čínsky trh, kde má značka najväčšiu popularitu.

V reči peňazí to znamená, že príjmy Huawei poklesnú na 100 milónov amerických dolárov z doterajších 104 miliónov dolárov. Značka však predpokladala, že v roku 2019 zarobí až 125 miliónov. Nejde teda čísla, ktoré by spoločnosť položili na lopatky, ale pokiaľ sa jej v nasledujúcich rokoch nepodarí tento trend zvrátiť, Huawei by mohol postihnúť podobný osud ako HTC alebo Nokiu.

Sám zakladateľ spoločnosti, Ren Zhengfei, priznáva, že zákaz spolupráce s americkými spoločnosťami ich poznačí hlbšie, ako si pôvodne mysleli a že potrvá najmenej do roku 2021, kým sa spoločnosť zo situácie plne zotaví. Uviedol tiež, že trpieť budú obidve strany, pretože americké spoločnosti prídu o významného klienta a odoberateľa.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio