Mobil.sk Mobil.sk

Dizajnéri vytvorili s pomocou umelej inteligenciu hru, ktorej cieľom hry je... nenakresliť penis
zdroj: donotdrawapenis.com

Dizajnéri vytvorili s pomocou umelej inteligenciu hru, ktorej cieľom hry je... nenakresliť penis

Áno, prečítali ste správne. Nová hra, ktorú si môžete zahrať priamo v prehliadači má jediný cieľ – nenakresliť mužský pohlavný úd.

Autori stránky s výstižným názvom DoNotDrawAPenis.com sa inšpirovali online hrou Quick, Draw od Google, na ktorú si možno pamätáte aj vy. Spoločnosť prostredníctvom nej demonštrovala schopnosti neurónovej siete. Vašou úlohou bolo nakresliť konkrétny objekt dostatočne presne, aby ho rozpoznala umelá inteligencia. 

Aj napriek tomu, že Google mal v databáze milióny rôznych nákresov, na základe ktorých sa umelá inteligencia učila, jeden medzi nimi chýbal. Máme na mysli objekt, ktorí kreslili už pred tisíckami rokov naši predkovia a ktorí sme možno neposlušne kreslili aj my sami – penis. A nech to už znie akokoľvek detinsky, holandské dizajnové štúdio Moniker sa rozhodlo túto chybu napraviť. 

databáza donotdrawapenis.com | zdroj: GitHub.com

Vytvorili vlastný program, v ktorom použili open-source databázu 15 miliónov kresieb, ktoré Google nazbieral vďaka svojej hre. Ich umelá inteligencia teda dokáže rozpoznať mnoho základných objektov, ktoré nakreslíte, podobne ako Quick, Draw. Zároveň tam ale pridali aj vyššie spomínanú kresbu, ktorá im chýbala. 

Aby to bolo dostatočne zábavné, v prípade, že penis nakreslíte, stránka vás automaticky okríkne a celú kresbu vymaže. Autorom sa podarilo nazbierať viac ako 10 tisíc nakreslených údov od užívateľov a dokonca ich verejne sprístupnili na Githube. A ak vám to príde stále málo absurdné, štúdio predáva vlastný „merch“ v podobe uteráku s 5 000 unikátnymi kresbami za 21 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Fun rádio