MOBIL.sk MOBIL.sk

Za Huawei sa postavili dve veľké americké spoločnosti. Chcú, aby USA prehodnotila svoj zákaz
zdroj: Huawei

Za Huawei sa postavili dve veľké americké spoločnosti. Chcú, aby USA prehodnotila svoj zákaz

Huawei ešte nemusí byť stratený. Najnovšie sa za neho postavili viacerí kľúčoví partneri a snažia sa prehovoriť Donalda Trumpa, aby svoje rozhodnutie zakázať túto čínsku spoločnosť odvolal.

O tom, že sa viaceré americké spoločnosti postavili za Huawei informoval portál reuters.com. Spomína Qualcomm a Intel, ktorí údajne „ticho“ lobujú a snažia sa svojmu čínskemu partnerovi pomôcť. Aj keď sa píše len o týchto dvoch firmách, je pravdepodobné, že za Huawei bojujú aj ostatné americké spoločnosti.

V skutočnosti to ani nie je veľké prekvapenie. Huawei je pre Intel aj Qualcomm významným partnerom a pokiaľ oň prídu, prídu aj o veľkú časť peňazí. Podľa jedného odhadu minul tento čínsky gigant len za minulý rok 11 miliárd dolárov na komponenty vyrobené v USA. A to sú už naozaj veľké peniaze, o ktoré sa vyplatí zabojovať. 

zdroj: huawei.com

Spoločnosti vraj vedú dlhé diskusie s predstaviteľmi Washingtonu. Snažia sa ich dohnať k tomu, aby prehodnotili svoje kontroverzné rozhodnutie úplne zakázať spoločnosť Huawei. Podľa nich by mala vláda vynechať technológie, ktoré nesúvisia s národnou bezpečnosťou a čínsku spoločnosť len obmedziť. 

Na americkú vládu tlačí aj Google, aj keď má k tomu trochu iný postoj. Ten by rád aj naďalej spolupracoval s Huawei, pretože si myslí, že ich vlastná náhrada operačného systému Android, by mohla predstavovať riziko pre americkú bezpečnosť. V konečnom dôsledku ale ide všetkým firmám len o jedno – nebyť ukrátený o peniaze od druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Či ale tieto argumenty Donalda Trumpa presvedčia, je otázne.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio