MOBIL.sk MOBIL.sk

Na YouTube je falošné video Jona Snowa z GoT! Ospravedlňuje sa za 8. sériu a nechá spáliť jej scenár
zdroj: Eating Things | youtube.com

Na YouTube je falošné video Jona Snowa z GoT! Ospravedlňuje sa za 8. sériu a nechá spáliť jej scenár

Vyvrcholenie jedného z najpopulárnejších seriálov súčasnosti Game of Thrones bolo pre mnohých fanúšikov sklamaním. Viacerí sa zhodujú na to, že ôsma séria bola neporovnateľne horšia ako tie predchádzajúce a seriál by si zaslúžil lepšie spracovanie. A teraz sa k tomu celému vyjadril aj jeden z hrdinov seriálu – Jon Snow.

Na internete sa totiž objavilo video, v ktorom sa prihovára svojim spolubojovníkom a vlastne aj všetkým fanúšikom. Ospravedlňuje sa za to, ako 8. séria dopadla a za to, že „mrhali našim časom.“ Spomína aj to, že pohárik kávy Starbucks bola tá najmenšia chyba a na záver spolu s ostatnými zapália scenár poslednej série Game of Thrones. 

zdroj: Eating Things | youtube.com

Samozrejme, v skutočnosti ide o falošné video. Jeho autorom je malý YouTubový kanál Eating Things, ktorý použil technológiu „deepfake.“ Ide o spôsob tvorby falošných videí, vďaka ktorému tvorcovia nepotrebujú veľké budgety ani výkonné počítače a dokážu známym ľuďom „vložiť do úst“ slová, ktoré nikdy nepovedali. Len nedávno bola táto technológia použitá na tvorbu falošných videí s Markom Zuckerbergom, Donaldom Trumpom a Kim Kardashian.

„Deepfake“ videá sa robia pomocou umelej inteligencie. Autorovi stačí nahrať do softvéru video, na ktorom sa neurónová sieť trénuje a neskôr je schopná vytvoriť falošný videozáznam. V prípade videa s Jonom Snowom využil autor scénu zo 4. časti 8. série Game of Thrones. Výsledok je pomerne dôveryhodný a na prvý pohľad by ste zrejme nepovedali, že nejde o skutočnú scénu z filmu.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio