MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei Mate 30 Pro bude mať fotoaparáty isporiadané do tvaru písmena V a dieru v displeji!
zdroj: ITHome

Huawei Mate 30 Pro bude mať fotoaparáty isporiadané do tvaru písmena V a dieru v displeji!

Napriek tomu, že spoločnosť Huawei má v poslednej dobe problémy, svet sa neprastáva točiť a biznis so smartfónmi tiež nie. Huawei má v prípravách nové modely a jeden z tých zaujímavejších je najbližšia vlajková loď v podobe triedy Mate 30. Jej vrcholom bude model Mate 30 Pro, na ktorý sa dnes pozrieme o trochu bližšie.

Model Mate 10 Pro bol veľmi vydareným kúskom, ktorý vzbudil u zákazníkov veľký záujem. Nič podstatné mu totiž nechýbalo, čo sme si uvedomili aj pri jeho recenzii. Mate 20 Pro v minulom roku vylepšil najmä hlavný fotoaparát a u fanúšikov bol tento model prijatý tiež veľmi kladne. Otázkou teda ostáva, čo prinesie nástupca Mate 30 Pro.

huawei mate 30 pro render
Huawei mate 30 Pro by mal prísť na trh v troch farbách - červenej, čiernej a modrej / ITHome

Najnovšie správy z Číny prinášajú celkom detailný pohľad na to, ako by novinka tejto série mohla vyzerať. Model bude mať obrovský 6,71-palcový AMOLED displej a ak sú čínske zdroje presné, mali by sme sa dočkať jeho obnovovacej frekvencie 90 Hz (podobne ako u smartfónu OnePlus 7 Pro), čo zabezpečí hladšie prechody v animáciách a všeobecne lepší dojem pri bežnom používaní.

huawei mate 30 pro render
Na zadnej strane vidíme obdĺžnik s usporiadaním fotoaparátu do tvaru písmena V / ITHome

Vizualizácie, ktoré sa dostali na internet zároveň ukazujú prítomnosť duálnej selfie kamerky umiestnenej v ľavom hornom rohu, v diere displeja, a nulové rámčeky displeja. Zaujímavosti sa však nachádzajú aj na zadnej strane. Štvorcové usporiadanie objektívov a LED blesku sa zmení na obdĺžnikové a jednotlivé prvky budú zoradené do tvaru písmena V. Dôvodom je väčší počet objektívov. Systém objektívov by mal ponúkať až 5-násobný optický zoom a 50-násobný digitálny.

huawei mate 30 pro render
Ohnivo červená farba modelu Mate 30 Pro veľmi pristane / ITHome

Obrázky tiež prezrádzajú, že novinka by mala prísť minimálne v troch farbách (červenej, modrej a čiernej), pričom tieto informácie nie sú nijako oficiálne podložené, takže v konečnom dôsledku ešte môže dôsť k zmene. Výrobcovia mobilov totiž svoje novinky testujú v celej plejáde odtieňov a pre definitívne farebné prevedenia sa rozhodnú až neskôr.

huawei mate 30 pro render
Nepripomína vám z tohto ohľadu Mate 30 nejaký iný smartfón? Nám sa na chvíľu zazdalo, že sa pozeráme na Samsung Galaxy S10+ / ITHome

Huawei Mate 30 Pro by mal byť vybavený čipom Kirin 985 SoC v kombinácii s modemom Balong 5000 5G. Poháňať ho bude batéria s kapacitou veľkorysých 4200 mAh, ktorá by mala podporovať 55 W rýchlonabíjanie. Displej vraj bude obsahovať zabudovanú čítačku odtlačkov prstov.

Zrejme najväčší otáznik tak visí nad operačným systémom. Keďže spoločnosť Google Huawei vyškrtla zo zoznamu partnerov. Zo skúsenosti však vieme, že takéto spolupráce nekončia zo dňa na deň. Huawej má stále do augusta čas vyjednávať a obcohdovať so spoločnosťami. A keďže je smartfón Mate 30 Pro vo vývoji už dlhšiu dobu, je pravdepodobné, že operačný systém Android by ešte dostať mohol.

Mate 30 Pro by mal byť predstavený v októbri tohto roka, podobne ako jeho predchodcovia. Správu s vizualizáciami priniesol čínsky server ITHome.

zdroj: ithome.com

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio