Mobil.sk Mobil.sk

Apple AirPods 2 sa predávajú horšie ako sa očakávalo. Prečo to tak je?
zdroj: Apple

Apple AirPods 2 sa predávajú horšie ako sa očakávalo. Prečo to tak je?

Prvé bezdrôtové slúchadlá spoločnosti Apple sa stali veľkým hitom. Apple AirPods boli predstavené ešte v roku 2016 a odštartovali novú éru „skutočne bezdrôtových“ slúchadiel predávaných aj s krabičkou. Odvtedy sme sa dočkali podobných produktov aj od iných spoločností, no žiadny sa predajmi ani zďaleka nechytal na AirPods. O ich dominancií svedčí aj 50% podiel na trhu bezdrôtových slúchadiel.

Aj napriek ich popularite Applu trvalo viac ako dva roky, kým nám predstavili nástupcu. A vzhľadom na úspech predchádzajúcej generácie sme mali na AirPods 2 veľké očakávania. Tie sa však úplne nenaplnili. Podľa najnovších výskumov z Counterpoint Research sa s ich predstavením nijak nezvýšil trhový podiel. Zdá sa, akoby nová generácia bola pre zákazníkov málo zaujímavá. 

Podľa výskumu boli predaje prvej generácie slúchadiel za minulý štvrťrok lepšie ako sa očakávalo. Podarilo sa to zrejme vďaka viacerým predajným akciám, ktoré spoločnosť rozbehla, aby vypredala zásoby a urobila miesto pre nástupcu. Ten však už bol, naopak, sklamaním. 

zdroj: pixabay.com

Apple AirPods 2 prišli s novým čipom W1, ktorý podporuje Bluetooth 5.0 a poskytuje lepšie pripojenie na smartfón. Zároveň ním ale predĺžili aj životnosť batérie, podľa Applu až o 50%. Ďalšou veľkou zmenou je možnosť aktivovania hlasovej asistentky Siri len pomocou hlasového pokynu. Vylepšenia sa dočkala aj nabíjacia krabička, ktorú je po novom možné nabíjať bezdrôtovo.

Vyzerá to ale tak, že tieto novinky zákazníkom nestačili. Je možné, že na horších predajoch sa podpísali aj príliš veľké očakávania. Fámy a úniky zo spoločnosti naznačovali, že slúchadlá budú odolné voči vode, dostanú lepšiu priľnavosť, nové funkcie spojené so zdravým a tiež novú čiernu farbu. Nič z toho sa ale nenaplnilo a týchto noviniek sa zrejme dočkáme až v tretej generácií, ktorá by mohla vyjsť koncom tohto roka.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio