MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei odkladá predaj skladacieho Mate X. Dôvod je ale iný, ako si myslíte!
zdroj: Huawei

Huawei odkladá predaj skladacieho Mate X. Dôvod je ale iný, ako si myslíte!

Spoločnosť Huawei si prechádza ťažkým obdobím. Ešte stále nie je jasné, ako vyriešia problém so zákazom od americkej vlády a či sa skutočne budú musieť vzdať operačného systému Android. Najnovšie zas posunuli začiatok predaja skladacieho smartfónu Huawei Mate X.

Ten mal ísť pôvodne do obchodov už tento mesiac. Číňania to však nakoniec posunuli a prví zákazníci sa ho dočkajú až v septembri. Mohlo by sa zdať, že dôvodom je nejasná budúcnosť systému Android v smartfónoch Huawei a že spoločnosť chce počkať, kým sa vyrieši. V skutočnosti sa ale Huawei obáva, aby Mate X nedopadol ako Galaxy Fold od Samsungu.

Prvý skladací smartfón od Samsungu skončil ako veľká katastrofa. Po tom, čo spoločnosť odoslala prvé kusy testerom sa ukázalo, že má vážne technické problémy spojené najmä s displejom. Galaxy Fold skrátka nebol dotiahnutý do konca a Samsung bol nakoniec nútený niekoľkokrát oddialiť začiatok predaja. A práve tomuto sa chce čínsky gigant vyhnúť.

zdroj: Huawei

Hovorca spoločnosti Huawei povedal, že robili rozsiahle testovanie smartfónu, aby sa uistili, že je pripravený pre zákazníkov. Ku Mate X chcú pristupovať opatrne, obzvlášť po neúspešnom spustení predaja Galaxy Fold. „Nechceme vypustiť produkt, ktorý by zničil našu povesť,“ povedal hovorca v rozhovore s CNBC

Zdá sa teda, že tak ako Samsung, aj Huawei sa trochu urýchlil. Obe spoločnosti nám predstavili produkty, ktoré nie sú dostatočne vyspelé na to, aby sa mohli predávať. Aj to je zrejme dôvod, prečo sú to jediní výrobcovia, ktorí nám zatiaľ predstavili prelomové skladacie smartfóny. Zdá sa teda, že ostatné spoločnosti robia správne, že čakajú, kým bude technológia na takúto novinku pripravená.

zdroj: Huawei

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio