MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung má patent na futuristický vysúvací smartfón. Je toto mobilná budúcnosť?
zdroj: MOBIL.sk

Samsung má patent na futuristický vysúvací smartfón. Je toto mobilná budúcnosť?

Spoločnosť Samsung sa momentálne sústreďuje najmä na to, ako vyriešiť výrobné problémy, aby mohli vydať svoj skladací Galaxy Fold. Lenže spoločnosť sa snoch o ďalších futuristických zariadeniach nevzdala. Najnovší koncept ukazuje úplne iný prístup k veci.

Na patent Samsungu upozornil web LetsGoDigital. Nákres ukazuje mobil, ktorý v základe vyzerá veľmi podobne ako akýkoľvek iný model, ktorý dnes nájdete na trhu. Zázraky sa začnú diať až na ostatných nákresoch, kde je opisovaný rolovací mechanizmus, ktorý sa stará o vysúvanie displeja. Ten je ukrytý vo vnútri smartfónu.

Mobil tak konštrukciou pripomína Nokiu N95, či Blackberry Priv s qwerty klávesnicou. Tu však namiesto nej nájdeme ďalšiu časť displeja. Plocha displeja sa vysunutím zväčší o zhruba 40 %.

via GIPHY

Vysúvacie displeje však vôbec nie sú žiadnou novinkou. Spoločnosť LG na nich už tiež pracuje dlhšiu dobu a tento rok by dokonca mala predstaviť produkčnú verziu. Aj spoločnosť Corning, ktorá vyrába ochranné sklá, napreduje vo vývoji produktov určených pre tieto typy displejov. Jedinou otázkou, ktorá sa zrejme napadne hneď automaticky, je či budú takéto displeje dostatočne odolné.

Spoločnosť Samsung totiž začiatkom roka predstavila skladací model Galaxy Fold, ktorý ale bola nútená po prvých recenziách stiahnuť. U veľkej časti recenzentov totiž skladací displej a jeho ochranná vrstva začali kaziť. Samsung teda vydanie modelu presunul na dobu neurčitú a snažil sa problém vyriešiť. Podľa všetkého sa to už udialo a mobilní fanúšikovia čakajú na dátum predstavenia novej šarže modelu Galaxy Fold.

samsung patent rolovaci displej smartfon
Takto nejako by mal vyzerať smartfón od Samsungu s rolovacím displejom / LetGoDigital

My túto vec vnímame skôr pozítívne. Samsung si vyskúšal revolučný typ zariadenia, narazil na problém a v budúcnosti sa tak môže vyvarovať rovnakej chybe pri uvedení iného revolučného zariadenia, napríklad aj s rolovateľným displejom. Keďže Galaxy Fold v predaji ešte nebol, neutrpela tak ani povesť výrobcu u zákazníkov. Tí by za takéto problémy na smartfóne, za ktorí utratili sumu niekoľko tisícok eur, mali na Samsung pravdepodobne veľmi ťažké srdce.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio