MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei pridal do svojich smartfónov naozaj otravné reklamy! Zobrazia sa na vašom pozadí
zdroj: twitter.com/ValexWhoa

Huawei pridal do svojich smartfónov naozaj otravné reklamy! Zobrazia sa na vašom pozadí

Reklamám sa v dnešnej dobe zrejme nedá vyhnúť a dostáva sa aj do našich smartfónov. Bohužiaľ, v niektorých prípadoch sa to s ňou naozaj preháňa...

Huawei najnovšie naštval viacerých svojich užívateľov, ktorým sa v smartfóne začala objavovať naozaj nezvyčajná reklama. Tá sa zobrazuje ako pozadie na zamknutej obrazovke. Majitelia Huawei telefónov mali pôvodne nastavené, aby sa im zobrazovali náhodné pozadia, tie ale teraz vystriedali reklamy. 

Huawei o tomto novom spôsobe zobrazovania reklamy nijak neinformoval. Dozvedeli sme sa o ňom len vďaka viacerým užívateľom, ktorí z neho rozhodne nie sú nadšení a začali sa začali sťažovať na Twitteri. Alexovi sa napríklad zobrazujú fotografie krajín spolu s nápisom Booking.com a textom, že môže využiť 15% akciu na nehnuteľnosti. 

zdroj: twitter.com/ValexWhoa

Zobrazovanie reklám priamo v systéme nie je u výrobcov smartfónov nijakou novinkou. Najmä pri lacných modeloch, ktorých predajná cena sa blíži k nákladom na výrobu, musia spoločnosti vytvárať zisk inak. A to napríklad tak, že zobrazujú banerovú reklamu v systémových aplikáciách ako napríklad nastavenia. Reklama na pozadí je však ešte otravnejšia a vôbec sa nečudujeme užívateľom, ktorí sa pre to na Huawei hnevajú.

Navyše, netýka sa len lacných mobilov. Zachytili ju aj majitelia vlajkových lodí ako Huawei P30 Pro, P30, P20 Pro aj P20. Okrem nich sa zobrazila napríklad aj v Honore 10 či Huawei P20 Lite. Reklamy na zamknutej obrazovke videli ľudia vo viacerých krajinách vrátane niekoľkých štátov Európy a Južnej Afriky.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio