MOBIL.sk MOBIL.sk

Uber bude už toto leto roznášať jedlo pomocou dronov! Príde služba aj na Slovensko?
zdroj:

Uber bude už toto leto roznášať jedlo pomocou dronov! Príde služba aj na Slovensko?

Možno to bude znieť neuveriteľne, ale doba, kedy nám prinesie pizzu ku dverám dron namiesto človeka, je bližšie ako si myslíme. Veľké spoločnosti postupne odhaľujú svoje plány na vytvorenie donáškovej služby pomocou dronov a medzi tými najvýraznejšími je práve Uber.

Spoločnosť, ktorá začala ako aplikácia schopná nahradiť tradičné taxi služby, plánuje v blízkej budúcnosti spustiť vlastnú flotilu bezpilotných lietadiel. Aktuálne sa usiluje o získanie povolenia od Federálnej leteckej správy Spojených štátov amerických pre bezpilotné lietadlá. Prostredníctvom dronov by chceli dodávať zákazníkom potraviny ako súčasť programu Uber Eats.

zdroj: uber.com

Uber dúfa, že prvé drony by mohli jedlo doručovať už toto leto. Donáškovú službu plánujú spustiť len v San Diegu, avšak zatiaľ nepôjde o doručovanie priamo pred dvere zákazníkom. Drony by mali priviezť zásielku na vopred určené miesto pristátia, odkiaľ si ju vyzdvihnú kuriéri Uber a tí dokončia cestu.

Uber si myslí, že doručovanie takýmto spôsobom môže zákazníkom ušetriť čas a v konečnom dôsledku aj peniaze. Pokiaľ napríklad potrebujú doručiť zásielku po zemi, 2,5km trasa im trvá v priemere 21 minút. Drony by to celé zvládli za 7 minút. Navyše, spoločnosť plánuje už v tomto roku predstaviť nový, ešte rýchlejší dron, ktorý dokáže ísť maximálnou rýchlosťou až 110 km/h.

Otázka teraz zostáva, kedy a či vôbec sa podobného spôsobu doručovania dočkáme aj na Slovensku. Kate Fraser, vedúca projektu, si myslí, že potrvá tri roky, kým sa donášková služba dronmi rozbehne na viacerých trhoch. Či medzi nimi bude aj Slovensko zatiaľ nevieme. Avšak, vzhľadom na to, že Uber tu už pôsobí, je možné, že sa moderného spôsobu roznášky dočkáme aj u nás.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Drony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio