MOBIL.sk MOBIL.sk

Polonahé fotky či „selfíčka“ s úsmevom. Autorovi seriálu Černobyl sa nepáči, ako sa influenceri fotia na mieste havárie
zdroj: @nz.nik, @seregastrange

Polonahé fotky či „selfíčka“ s úsmevom. Autorovi seriálu Černobyl sa nepáči, ako sa influenceri fotia na mieste havárie

Len máloktorému seriálu sa podarí to, čo dokázala miniséria Černobyl od HBO. Vďaka svojej autentickosti a skvelému spracovaniu si ju obľúbili ľudia po celom svete a krátko po vydaní prvej epizódy sa z nej stal obrovský hit.

Aj preto sa do Ukrajiny, na miesto, kde sa stala najhoršia jadrová havária na svete, začalo hrnúť stále viac turistov. Tí chcú vidieť opustené mesto na vlastné oči a zažiť jeho mrazivú atmosféru. V Ukrajine pôsobí hneď niekoľko spoločností, ktoré prevádzkujú výlety do 30km zakázanej zóny okolo elektrárne. 

Je v poriadku, že turisti si chcú z Černobyľu odniesť zaujímavé fotografie, ktoré si neskôr zavesia na sociálne siete. Bohužiaľ, v poslednom čase to s nimi začali preháňať. Dokonca sa k tomu vyjadril aj samotný tvorca a scenárista seriálu Craig Mazin. Ten si myslí, že je úžasné, koľko ľudí navštívilo okolie Černobyľu. Avšak, poznamenal, že ľudia by mali pamätať na to, že sa tu stala obrovská tragédia a všetkým obetiam by mali vyjadriť úctu. 

zdroj: @nz.nik | instagram.com

Okrem turistov, ktorí prišli obdivovať mesto duchov, sa totiž zakázaná zóna zaplnila aj influencermi, ktorým ide len o získanie čo najviac srdiečok na fotografiách. Na Instagrame ľudia s úsmevom pózujú pred opustenými budovami akoby sa nič nestalo a objavili sa aj prípady „influenceriek,“ ktoré sa v Černobyle fotili polonahé. 

Zrejme sa zhodneme na tom, že to nie je úplne v poriadku. Obzvlášť, keď si predstavíme, že ide o tragédiu, ktorá zobrala život odhadom stovkám až desaťtisícom ľudí. Návštevníci tohto miesta by na to mali pamätať a svoje polonahé či inak nevhodné fotografie radšej fotiť niekde inde.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio