MOBIL.sk MOBIL.sk

Sen o úspechu mizne! Huawei pripúšťa, že plán stať sa najväčším výrobcom smartfónov sa vzďaľuje
zdroj: MOBIL.sk

Sen o úspechu mizne! Huawei pripúšťa, že plán stať sa najväčším výrobcom smartfónov sa vzďaľuje

Okolo spoločnosti Huwei sa každý deň vyroja nejaké nové informácie a nie je tomu inak ani dnes. Tentoraz sa informácie dotýkajú cieľa spoločnosti stať sa najväčším výrobcom smartfónov na svete.

Ešte pred pár mesiacmi sa články v súvislosti s touto témou niesli výhradne v pozitívnom duchu. Mali na to dôvod aj samotní zástupcovia spoločnosti Huawei, ktorí neskromne tvrdili, že koncom tohto roka sa z nich stane jednotka na globálnom trhu smartfónov.

Lenže veci skomplikovalo rozhodnutie USA, označiť Huawei ako potencionálnu hrozbu. Za týchto okolností odporučili každej americkej spoločnosti (plnej patriotizmu), aby s Huawei prerušila obchodný styk. Začalo to spoločnosťou Google a krátko na to sa spustil dominový efekt a pridali sa aj ďalšie americké technologické firmy.

Dokonca aj po vzniknutej afére boli zástupcovia Huawei relatívne optimistickí a sebavedomí. Lenže ako situácia dozrieva, aj samotným zástupcom Huawei začína byť jasné, že v krátkodobom horizonte jednoducho nepôjde všetko podľa ich predstáv.

Huawei ilustračné
Huawei ilustračné (flickr.com)

Hlavný strategický pracovník spoločnosti Huawei, Shao Yang, ktorý mal prednášku na veľtrhu CES Asia v Shanghai, sa vyjadril v zmysle, že plány spoločnosti predsalen budú mať isté opozdenie. "V štvrtom štvrťroku (tohto roka) by sme sa stali najväčším (výrobcom), ale teraz pociťujeme, že tento proces nám bude trvať dlhšie," hovorí Yang.

Yang tiež uviedol, že spoločnosť momentálne predáva 500 000 až 600 000 zariadení denne. Na začiatku roka 2019 predaje prudko vzrástli a spoločnosť cítila, že ich cieľ je takýmto tempom vzdialený iba pár mesiacov. Momentálne je situácia neistá. Možno to bude trvať o štvrťrok dlhšie a možno ešte viac.

Všetko bude závisieť od toho, ako rýchlo Huawei svoju situáciu vyrieši. Konkurencia totiž nespí a pokiaľ spoločnosť nepredloží riešenia svojich problémov "na stôl" dostatočne rýchlo, konkurencia, ktorá nemá žiadne podobné problémy, začne veľmi výrazne ujedať z ich trhového koláča.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio