MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Pixel 4 bude vyzerať úplne inak, ako sme si mysleli! Ovládať ho budeme môcť gestami vo vzduchu
zdroj: @Onleaks @Pricebaba

Google Pixel 4 bude vyzerať úplne inak, ako sme si mysleli! Ovládať ho budeme môcť gestami vo vzduchu

Aj keď do predstavenia novej generácie mobilov Pixel 4 od Google zostáva ešte pekných pár mesiacov, na internet sa postupne dostáva stále viac únikov. Najnovšie sa na povrch dostali rendery dizajnu tejto pripravovanej vlajkovej lode, s ktorým prišiel známy „leaker“ @Onleaks.

Ešte pred mesiacom sme si mysleli, že Google Pixel 4 bude vyzerať úplne inak. Zadná strana mala byť veľmi podobná ako v súčasnej generácii s výnimkou drahšieho modelu Pixel 4 XL, ktorý mal namiesto jednej kamery dostať hneď dve. Na prednej strane sa mala nachádzať kamera umiestnená v diere v displeju, ktorá nahradí škaredý výrez.

Všetko však nakoniec môže byť úplne inak. Najnovšie rendery Pixelu 4 odhaľujú zadný fotoaparát v tvare štvorca. V ňom by mali byť umiestnené dve alebo až tri kamery. S veľmi podobným dizajnom zadného fotoaparátu by tento rok mali prísť aj nové iPhony od Apple. Kvôli tomu, že obrázky údajného Pixelu 4 sú veľmi tmavé, nevieme povedať, či Google zostane verný hornému výrezu, za ktorý bol v minulosti kritizovaný, alebo prejde na nejaké modernejšie riešenie.

zdroj: @Onleaks @Pricebaba

Autori týchto renderov tvrdia, že pri ich tvorbe vychádzali zo schém priamo zo spoločnosti Google. Avšak, vzhľadom na to, že do predstavenia zostáva stále niekoľko mesiacov, je možné, že výsledný produkt sa bude nakoniec líšiť.

Okrem dizajnu sa v týchto dňoch dostali na povrch aj detaily o výbave pripravovaných smartfónov od Google. Pixel 4 a 4 XL by mal byť vybavený najvýkonnejším Snapdragonom 855 a 6GB pamäťou RAM. 

Zároveň by ale oba mali dostať špeciálny čip, ktorý umožní zaznamenať gestá vo vzduchu, mimo displeja. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o čip Soli radar, ktorý nám Google ukázal prvýkrát v roku 2015 a je schopný zachytiť pohyby rúk. Vďaka tomu by sme mohli ovládať náš smartfón bez dotyku displeja ako napríklad prepnúť hrajúcu pesničku na diaľku. Viac o projekte Soli sa môžete dozvedieť vo videu, ktoré zachytáva časť konferencie I/O 2016, kde Google demonštroval jeho demo verziu:

zdroj: Eji Warp | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio