MOBIL.sk MOBIL.sk

Na Instagrame sa objavili videá falošného Marka Zuckerberga, Donalda Trumpa či Kim Kardashian. Facebook ich však neodstráni!
zdroj: Bil Posters / Instagram

Na Instagrame sa objavili videá falošného Marka Zuckerberga, Donalda Trumpa či Kim Kardashian. Facebook ich však neodstráni!

Silu umelej inteligencie a strojového učenia ešte stále podceňujeme. Tieto odvetia sú stále v plienkach, ale pomaly sa zlepšujú. V budúcnosti by mohli v rukách nesprávnych ľudí spôsobiť problémy.

Na Instagrame sa objavilo zlovastné video Marka Zuckerberga, ktorý na rovinu rozpráva o tom, aký mocný nástroj má s Facebookom v rukách a ako môže ovládať dianie v budúcnosti. Hoci mnohých toto video prekvapilo a niektorí mu aj uverili, nejdenalo sa o skutočného Marka Zuckerberga.

Ide o výtvor dvoch umelcov a reklamnej spoločnosti, ktorí za pomoci umelej inteligencie a strojového učenia vytvorli krátke virálne video a nahrali ho na Instagram. V ňom vidíte osobu zakladateľa Facebooku rozprávať o strašidelnej budúcnosti. Postava má jeho hlas, výzor aj mimiku a predsa nejde o nič skutočné.

Video bolo vytvorené umelcami menom Boll Posters a Daniel Howe v spolupráci s reklamnou agentúrou Canny. Video je zároveň doplnené o grafiku správ televízie CBSN, aby vyzeralo dôveryhodne.

"Na sekundu si predstavte, že jeden muž má totálnu kontrolu nad ukradnutými dátami ľudí, ich tajomstvami, ich životmi," hovorí vo videu Zuckerberg. Originálne video pritom pochádza zo septembra 2017 a jeho témou bolo ovplyvňovanie amerických volieb Rusmi.

Súčasťou kampane je aj postava Kim Kardashian či Donalda Trumpa. Kým spoločnosť YouTube sa rozhodla tieto videá stiahnuť zo svojej služby, Facebook má na to iný pohľad. Videá vraj neporušujú podmienky spoločnosti, pretože sa nevydávajú za pravé. Išlo len o to, aby sa stali virálnymi, no autori o nich prezradili, že nejde o skutočnosť.

zdroj: vice.com

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio