MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Sony pripravuje smartfón, ktorý bude mať až 6 fotoaparátov!
zdroj: Max J. / Twitter

Spoločnosť Sony pripravuje smartfón, ktorý bude mať až 6 fotoaparátov!

Kým bežné mobily dnes majú na zadnej strane dva-tri fotoaparáty, Samsung galaxy S10 5G či model Galaxy A9 ponúka až 4 fotoaparáty. Nokia prišla s modelom 9 PureView, ktorý sa s 5 fotoaparátmi dostal na pomyselný trón fotomobilov. Lenže tu to evidentne neskončí.

Pokiaľ sa dá veriť správam od rôznych analytikov, ktorí majú k výrobcom mobilov blízko, všetky tieto smartfóny v dohľadnej dobe prekoná spoločnosť Sony. Tá má podľa leakera menom Max J. v prípravách monštrózny fotomobil so 6 optikami. Max J. v minulosti úspešne predpovedal podrobnosti najmä z prostredia spoločnosti Samsung.

Podľa jeho slov Sony vyvíja model Xperia, ktorý bude mať na zadnej strane 6 objektívov umiestnených v ľavom hornom rohu v pároch, tak ako je to znázornené na vizualizácii. Presné detaily o fotosmartfóne momentálne nie sú známe, ale už fakt, že sa chystá takéto zariadenie je dychberúci. Zrejme sa bude jednať o klasický fotoaparát, teleobjektív a širokouhlú optiku. Tie budú doplnené ToF objektívom pre lepšiu hĺbku ostrosti a monochromatickým (čiernobielym) senzorom pre lepšie výsledky za zlého osvetlenia. Zvyšný objektív však ostáva záhadou.

Na prednej strane by mala byť umiestnená duálna selfie kamerka s normálnym a širokouhlým objektívom pre selfie väčších skupín ľudí. Táto správa vcelku nahráva informáciám o spolupráci Sony so značkou Light, ktorá má na svedomí aj fotoaparát v Nokii 9 PureView a špecializuje sa na zariadenia z mnohými objektívmi, ktoré kombinujú ich dáta, čím vytvárajú veľi ostré fotografie hodné zrkadloviek.

Vzhľadom na ranné štádium vývoja však nie je možné určiť, kedy sa tento model objaví v predaji. Sony začiatkom roka predstavilo svoju vlajkovú Xperiu 1 po boku Xperia 10, ktorá je zas zástupcom strednej triedy. Tieto modely však ešte len nedávno dorazili na pulty predajní. Prvým potencionálne možným termínom by tak mohol byť záver budúceho roka alebo začiatok roku 2020. Kúpili by ste si mobil so 6 objektívmi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio