Mobil.sk Mobil.sk

Xiaomi Mi Band 4 oficiálne predstavený: Nový farebný displej, no stále veľmi nízka cena
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi Band 4 oficiálne predstavený: Nový farebný displej, no stále veľmi nízka cena

Inteligentný náramok Xiaomi Mi Band je jeden z najúspešnejších produktov tejto čínskej spoločnosti. Tretia generácia bola extrémne úspešná, vďaka čomu sa Xiaomi dostal na druhé miesto v predaji nositeľných zariadení. Predbehlo ho len Apple so svojimi Apple Watch.

Aj preto nie je žiadnym prekvapením, že sme sa dočkali novej generácie s názvom Mi Band 4. Tento náramok sa zlepšil hneď v niekoľkých smeroch, no stále sa mu darí udržať dostupnú cenu, vďaka čomu má ambíciu stať sa minimálne tak úspešným, ako jeho predchodcovia. 

zdroj: Xiaomi

Nový náramok nám veľmi pripomína minuloročný Mi Band 3. Má takmer rovnaký dizajn so zahnutým displejom a gumenými náramkami. Najväčšie zmeny postrehnete hneď po tom, čo ho zapnete. Jednoduchý, jednofarebný displej nahradila 0,95 palcová AMOLED obrazovka, ktorá je zaujímavejšia a oveľa jasnejšia ako predtým.

Mi Band 4 dokáže zaznamenávať a automaticky rozoznať rôzne druhy športovej aktivity. Od rýchlej chôdze, cez bicyklovanie, bežanie a aj plávanie. Áno, novinka od Xiaomi je vodotesná a môžete s ňou plávať až do hĺbky 50 metrov. Samozrejmosťou je, podobne ako v prípade staršej verzie, snímanie srdcovej frekvencie.

zdroj: Xiaomi

Náramky Mi Band sme si zamilovali aj vďaka ich dlhej výdrži batérie. Štvrtá generácia sa ani v tomto smere nemá za čo hanbiť. Aj napriek farbenému displeju vydrží na jedno nabitie 20 hodín. 

Okrem klasického Mi Band 4 sa dočkáme aj jeho špeciálnej NFC verzie. S ňou môžete bezkontaktne platiť podobne ako s kreditnou kartou alebo s mobilom. Bohužiaľ, pravdepodobne s ňou bude možné platiť len v Číne. NFC model bude zároveň obsahovať hlasového asistenta od Xiaomi. 

zdroj: Xiaomi

Aj napriek novinkám, s ktorými Xiaomi prišlo, si náramok drží stále veľmi nízku cenu. Klasický Mi Band 4 sa bude v Číne predávať za 169 juanov, teda v prepočte 21 eur. Mi Band 4 NFC bude stáť 229 juanov (29 eur). Predpokladáme, že cena na Slovensku bude o pár desiatok eur vyššia, stále ale pôjde o dostupný produkt určený pre každého.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Fun rádio