MOBIL.sk MOBIL.sk

Aplikácia Shazam prináša novinku v oblasti rozpoznávania hudby, ale zatiaľ len pre Android
zdroj: Shazam

Aplikácia Shazam prináša novinku v oblasti rozpoznávania hudby, ale zatiaľ len pre Android

Hoci je Shazam vlastnený spoločnosťou Apple, novinku predstavuje pre konkurenčný systém Android.

Shazam je v denšnej dobe extrémne užitočná aplikácia. Pokiaľ počujete hrať nejakú pieseň v podniku alebo v rádiu a chceli by ste zistiť jej názov alebo interpreta, postačí ju zapnúť a aplikácia porovná nahrávku s online databázou piesní. Následne vám o skladbe prezradí všetky dostupné informácie.

Horšie to už však fungovalo, pokiaľ sa pieseň prehrávala vo vašom smartfóne. Ľudia síce skúšali triky ako pustiť hudbu čo najhlasnejšie, ale v takýchto prípadoch bol Shazam relatívne nespoľahlivý. O to viac potešila správa, že aj pod krídlami spoločnosti Apple sa aplikácia posúva tým správnym smerom.

XDA Developers

Najnovšou funkciou Shazamu je nahrávanie z interného zdroja v samotnom zariadení s Androidom. Ak teda máte Shazam nainštalovaný, vo vašom smartfóne by sa mala ukázať funkcia z názvom Pop Up Shazam. Po jej aktivovaní sa na ploche ukáže permanentné plávajúce tlačidlo (alebo hlavička ako v prípade Facebook Messengera), po ktorého stlačení sa začne nahrávať zvuk priamo z vášho zariadenia.

Táto funkcia je neskutočne užitočná, pokiaľ počujete nejakú hudbu v insta stories či videách na YouTube a ich autor tam zabudol uviesť názov skladby. Funkcia by mala dosahovať spoľahlivosti klasického rozpoznávania z externého zdroja.J

edinou nevýhodou tak ostáva fakt, že táto funkcia je dostupná iba pre majiteľov zariadení s Androidom 9.3.3 a novším. Majitelia iPhonov či iPadom na túto funkciu môžu zatiaľ zabudnúť. Tvorcovia aplikácie pravdepodobne pracujú na vytovrení funkcie aj pre operačný systém iOS, ale Android je pre nich v tomto momente schodnejšou cestou v rámci vytvárania nových funkcií.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio