MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Huawei oslovuje vývojárov aplikácií
zdroj: MOBIL.sk

Spoločnosť Huawei oslovuje vývojárov aplikácií

Spoločnosť Huawei v budúcnosti príde o možnosť inštalovať operačný systém Android od Google na svoje smartfóny a používať služby Google, preto začína konať na vlastnú päsť.

Server CNET prišiel s informáciou o tom, že Huawei začína oslovovať vývojárov a vydavateľov aplikácií, aby svoje tituly vydávali aj na ich vlastný obchod s aplikáciami AppGallery.

Anonymný vývojár aplikácií včera zverejnil email na XDA Developers fóre, ktorý obsahoval pozvánku do AppGallery od Huawei. Email hovorí o tom, že obchod AppGallery má mesačne 270 miliónov aktívnych používateľov a je nainštalovaný na 370 miliónoch zariadení, pričom komunita samotných vývojárov činí asi 560 tisíc osôb.

Takto vyzerá text, ktorý spoločnosť Huawei rozposiela vývojárom / XDA Developers

V mailovej pozvánke tiež stojí, že Huawei sa zaväzuje poskytnúť vývojárom plnú podporu, ktorá pomôže publikovať aplikáciu v AppGallery a zabezpečiť tak jej bezproblémové používanie. Pozvánka tiež sľubuje bezplatnú možnosť používať Huawei Developer portál.

Spoločnosť Apple a Google majú podstatne väčšiu základňu vývojárov a ich obchody využíva aj väčší počet používateľov. Lenže pre vývojárov môže byť Huawei zaujímavou alternatívou. Aplikácie v ňom sú totiž kompatibilné s tými v Play Store, keďže bežia na OS Android. V spoločnosti Apple zas appky podliehajú prísnemu schvaľovaciemu procesu.

Na druhej strane môže byť tento benevolentný prístup Huawei dvojsečnou zbraňou. Možu sa tam totiž časom dostať aj aplikácie, ktoré budú používateľom škodiť, čo by mohlo na AppGallery vrhať zlé svetlo.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio