MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple plánuje kúpiť startup zaoberajúci sa autonómnymi autami v hodnote 200 miliónov
zdroj: apple.com

Apple plánuje kúpiť startup zaoberajúci sa autonómnymi autami v hodnote 200 miliónov

Zdá sa, že Apple to myslí s výrobou svojho vlastného auta naozaj vážne. Najnovšie údajne plánujú nákup startupu, ktorý sa zaoberá autonómnym riadením s názvom Drive.ai.

Informoval o tom portál Bloomberg. Drive.ai je americká firma, ktorá sa zaoberá umelou inteligenciou a jej využitiu pri autonómnych autách. Applu pritom nejde o samotný startup, ale skôr o jeho zamestnancov. Týmto spôsobom chce do svojich radov získať nové talenty, takže patenty a technológie Drive.ai využívať nebude.

Zatiaľ nie je jasné, koľko bude tento nákup amerického giganta stáť. Podľa verejných údajov mal Drive.ai v roku 2017 hodnotu približne 200 miliónov. Analytik Gene Munster z Loup Ventures, ktorý sa Applu venuje už nejaký čas, si ale myslí, že táto suma bude nakoniec o niečo menšia.

zdroj: drive.ai

„Primárne ambície spoločnosti Apple v autonómii spočívajú v širokom uplatnení autonómnych systémov a súvisiacich služieb,“ povedal Munster v svojej správe. „Potenciálny nákup spoločnosti Drive.ai by priniesol nové inžinierske talenty na pomoc v tomto úsilí. Neočakávame ale, že konečný produkt alebo služba od Apple príde skôr ako o štyri roky.“

Apple a jeho vývoj vlastného auta je pomerne nevyspytateľný a zdá sa, že si prechádza lepšími aj horšími obdobiami. Tim Cook v novembri minulého roku povedal, že spoločnosť pracuje na softvéri pre autonómne riadenia áut. Na druhej strane ale o dva mesiace odstrihli od ich projektu 200 zamestnancov bez ďalšieho vysvetlenia. Zrejme si naň teda ešte pár rokov počkáme.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio