MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Maps testuje novú funkciu, vďaka ktorej vás už žiadny taxikár nepodvedie!
zdroj: wikipedia.org, pixabay.com

Google Maps testuje novú funkciu, vďaka ktorej vás už žiadny taxikár nepodvedie!

Možno to poznáte aj vy. Ocitnete sa v neznámom meste a chcete sa čo najskôr dostať na svoj hotel. Zavoláte si taxík, ktorý od vás na konci vypýta celý majland. A keď si trasu skontrolujete na izbe, uvedomíte si, že vám cesta trvala omnoho dlhšie ako mala. Taxikár vás skrátka naschvál previezol dlhšou trasou. Takéto praktiky dnes nie sú ničím nevídaným a Google by im teraz chce dať stopku.

Testuje totiž novú funkciu v rámci svojej aplikácie Google Maps, ktorá vás automaticky upozorní vždy, ak s trasou, ktorou vás taxikár vedie, niečo nie je v poriadku. Aplikácia vypočíta najlepšiu vzdialenosť a upozorní vás vždy, keď sa od nej vodič vzdiali na viac ako 500 metrov. 

Po zadaní cieľovej adresy sa vám v aplikácií zobrazí okrem možnosti spustiť navigáciu aj tlačidlo s nápisom „Stay safer,“ teda v preklade „Zostaňte v bezpečí.“ Aplikácia vám bude následne hovoriť, či sa nachádzate na trase a ak nie, upozorní vás. Zároveň vám dáva možnosť zdieľať svoju aktuálnu polohu s priateľmi či rodinou. 

zdroj: xda-developers.com

Rozdiel 500 metrov oproti bežnej trase by mal predstavovať dostatočnú rezervu aj pre vodiča. Ten môže urobiť malé zmeny v trase kvôli premávke alebo z určitých osobných preferencií. Pokiaľ sa už ale vzdiali na tak veľkú vzdialenosť, viete, že niečo nie je v poriadku.

Google testuje novú funkciu zatiaľ len v Indii. Pokiaľ sa im osvedčí, zrejme by sme sa jej mohli dočkať aj celoplošne. Určite ide o užitočnú pomôcku, ktorú využijú najmä turisti v nových mestách. Niektorí taxikári totiž využívajú to, že nepoznajú mesto a povodia ich po najrôznejších obchádzkach, len aby z nich vytiahli čo najviac peňazí. Veríme teda, že nám ju Google čoskoro prinesie aj na Slovensko.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio