MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook by mal už tento mesiac spustiť svoju vlastnú kryptomenu
zdroj: voytek pavlik | wikipedia.org

Facebook by mal už tento mesiac spustiť svoju vlastnú kryptomenu

Už nejaký čas sa hovorí o tom, že najväčšia sociálna sieť pripravuje vlastnú kryptomenu. Spočiatku sa hovorilo, že by nám ju mohli predstaviť niekedy budúci rok. Najnovšia správa však naznačuje, že Facebook kryptomena sa stane realitou už čoskoro.

Informoval o tom portál The Information, podľa ktorého nám Facebook predstaví svoju vlastnú kryptomenu už tento mesiac. Primárne sa bude využívať v súvislosti s Facebookom a aplikáciami, ktoré vlastní ako WhatsApp, Messenger či Instagram. Dokonca aj zamestnanci, ktorí na projekte pracujú, majú možnosť byť platení v novej kryptomene namiesto peňazí. 

Facebook sa chce zamerať najviac na rozvojové krajiny, kde je klasická peňažná mena nestabilná. Spoločnosť im chce ponúknuť bezpečnejšiu alternatívu, ktorou budú môcť platiť v jeho službách bez ďalších poplatkov. Zároveň však plánujú vytvorenie fyzických terminálov, ktoré budú podobné ako klasické bankomaty. 

Facebook už teraz spolupracuje s viacerými finančnými inštitúciami a technologickými spoločnosťami, ktorí prispejú kapitálom, aby pomohli riadiť túto digitálnu menu. Zároveň sú v kontakte aj s vládami rôznych krajín, ktoré im musia dať právo na používanie meny v ich štáte. 

Mark Zuckerberg tomuto novému projektu dôveruje a údajne má vysokú prioritu pri investovaní. Vo februári najali celý tím odborníkov zo startupu Chainspace a v máji dokonca vytvorili vlastnú spoločnosť zaoberajúcu sa finančnými technológiami s názvom Libra Newtworks.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio