MOBIL.sk MOBIL.sk

Podľa štúdie vyrábajú najkvalitnejšie smartfóny tieto tri značky!
zdroj: wikimedia.org

Podľa štúdie vyrábajú najkvalitnejšie smartfóny tieto tri značky!

V dnešnej dobe je smartfón vcelku luxusnou záležitosťou, preto niet divu, že sa zákazníci snažia vyberať si značku a jej modely, ktoré sú považované za najkvalitnejšie. Tie im totiž dlhšie vydržia a majiteľ smartfónu tak môže ušetriť nemalé peniaze.

Výskumná spoločnosť Harris Interactive sledovala 130 050 popredajových zákrokov (výmeny, opravy a pod.) veľkého európskeho reťazca s elektronikou Darty a dali dokopy rebríček značiek, ktoré ajú najnižšiu poruchovosť v priebehu štandardnej dvojročnej záručnej doby.

Zrejme nikoho neprekvapí, že v tejto štúdii obsadila prvé miesto spoločnosť Apple. Jej smartfóny sú veľmi drahé a Apple sa snaží ich robiť tak, aby majiteľovi vydržali čo najdlhšie. Ide o kvalitné kúsky techniky, ktoré navyše dostávajú softvérovú podporu aj 5 rokov.

X-Mobile-Smartphone-Apple-Iphone-Iphone-X-3506067.jpg
maxpixel.net

Druhé a tretie miesto obsadili značky Huawei a Honor. Obidve pritom vlastní čínsky Huawei. Na jednej strane sú tieto zistenia prekvapujúce, pretože ceny za zariadenia týchto dvch značiek sú podstatne nižššie než u Apple, na strane druhej sa to dalo očakávať. Huawei sa chcel stať v čo možno najkratšom čase najväčším výrobcom smartfónov na svete a na kvalitu jednoducho začal dbať.

Čínske mobily dnes už dávno nie sú synonymom pre nekvalitné zariadenia. Huawei sa tejto nálepky dokázal zbaviť ako prvý spomedzi čínskych výrobcov a ukázal tiež, že v oblasti inovácií dokáže vytvoriť ťah na bránu. Ako to bude so spoločnosťou v budúcnosti ukáže len čas.

Prieskum každopádne odhalil aj iné skutočnosti. Ľudia v Európe si napríklad ponechávajú smartfóny 3 roky. Mobilní operátori už totiž nedotujú zariadenia tak výrazne ako v minulosti a ľuďom sa tak nechce viazať. To je aj jeden z dôvodov, prečo tak rapídne vzrástla cena smartfónov. Keďže sa ich predáva menej, značky ich musia predávať drahšie, aby si udržali rast.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio