MOBIL.sk MOBIL.sk

Beta verzia Androidu Q má zvláštnu chybu, ktorá znefunkčňuje niektoré smartfóny
zdroj: wikipedia.org

Beta verzia Androidu Q má zvláštnu chybu, ktorá znefunkčňuje niektoré smartfóny

Aj keď stabilná verzia pripravovaného Androidu Q bude zverejnená až niekedy na konci leta, Google nám postupne servíruje jednu beta verziu za druhou. Túto stredu vypustili do zariadení Android Q Beta 4, no ani nie deň na to ju boli nútení zastaviť. Ukázalo sa totiž, že znefunkčňovala niektoré smartfóny.

Problém sa týka zariadení Pixel od Google, pričom najviac postihuje Pixely 2 XL. Spôsobuje, že smartfón sa nedokáže spustiť a zasekne sa na načítavajúcej obrazovke. Pokiaľ sa ho pokúsite reštartovať, ukáže sa vám okno, že sa „nedokázal načítať Android systém.“ Následne ho môžete opäť reštartovať a proces sa opakuje. Kvôli tomu sa stane prakticky nefunkčný.

Užívatelia medzitým prišli na možné riešenie tejto chyby. Užívatelia na Reddite tvrdia, že im stačilo spraviť factory reset, teda úplne obnovenie továrenských nastavení. Bohužiaľ, to zároveň znamená, že v svojom smartfóne vymažú všetky dáta od fotografií a videí až po aplikácie. Majitelia Pixelov, ktorých táto chyba postihla, si teda môžu vybrať medzi dvoma možnosťami – mať doma kompletne nefunkčný mobil alebo stratiť všetky súbory v ňom.

Spoločnosti, ktorých smartfóny dostanú beta verzie Androidu Q

Google si je vedomý svojej chyby a aktuálne pracuje na jej oprave. „Dočasne sme pozastavili aktualizácie Beta 4 do všetkých zariadení Pixel, kým nevyšetríme problém,“ znie oficiálne vyjadrenie spoločnosti. „Ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti a po vyriešení problému vám poskytneme aktualizáciu.“

Treba spomenúť, že účelom beta verzií je práve to, vyhnúť sa podobným chybám v stabilnej verzií. Užívatelia, ktorí si ich do smartfónov inštalujú by si mali byť vedomí toho, že sa môžu vyskytnúť chyby a sám Google im odporúča zálohovať svoje dáta.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio