Mobil.sk Mobil.sk

Samsung predstavil trojicu nových notebookov, ktoré vyzerajú úplne ako MacBook Pro od Apple
zdroj: Samsung

Samsung predstavil trojicu nových notebookov, ktoré vyzerajú úplne ako MacBook Pro od Apple

Samsung Notebook 7 a Notebook 7 Pro sú v podstate také lacnejšie MacBooky Pro s Windows 10 a o niečo viac portami.

Samozrejme, táto veta je trochu prehnaná, ale inšpiráciu Samsungu je jasne cítiť. Ich dvojica nových notebookov skutočne z dizajnového hľadiska pripomína rukopis Apple – od vzhľadu touchpadu a klávesnice, cez rámiky okolo displeja až po tapetu, ktorá je podobná s tými od Apple. 

Notebooky sa nazývajú pomerne výstižne – Notebook 7 a Notebook 7 Force. Prvý z nich prichádza v 13 aj 15 palcovej veľkosti a na rozdiel od MacBooku má viacero portov – jeden USB-C, dva klasické USB-A 3.0, HDMI a slot na microSD kartu. 

zdroj: Samsung

O dostatočný výkon sa postará procesor 8. generácie od Intelu a dedikovanej grafiky od Intelu. 15 palcová verzia môže dostať aj čip Nvidia GeForce MX250, ktorý je veľmi slušný z hľadiska výkonu. Maximálna pamäť RAM v Samsung Notebook 7 je 16GB a SSD úložisko až do veľkosti 512GB. Poteší aj fakt, že 15 palcový laptop obsahuje aj numerickú klávesnicu. 

Notebook 7 Force je určený pre tých najnáročnejších užívateľov. Namiesto slabšej grafickej karty od Intelu je vybavený GeForce GTX 1650 od Nvidie a kúpiť ho môžete s až 24GB pamäťou RAM. Z hľadiska výkonu by teda mal stačiť aj profesionálom, bohužiaľ Samsung doň vložil len Full HD displej a pomerne malú 43Wh batériu.

zdroj: Samsung

Čo sa cien týka, 13 palcový Notebook 7 bude stáť od 999 dolárov a 15 palcový od 1099 dolárov. Za najdrahší Notebook 7 Force si zaplatíte 1499 dolárov a viac. Všetkých troch sa dočkáme v priebehu tohto roka.

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Notebook

Pozri viac

Fun rádio