MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung bude schpný zbaviť sa diery v displeji v nasledujúcich rokoch
zdroj: MOBIL.sk

Samsung bude schpný zbaviť sa diery v displeji v nasledujúcich rokoch

Hoci väčšina používateľov vníma výrez v displeji pozitívne, je otázne či je táto forma umiestnenia selfie kamerky lepšia ako výrezy, ktoré však takto pozitívne rozhodne prijaté neboli. Jedno je však isté, ide o posun vpred.

Budúcnosť by mala patriť displejom bez akýchkoľvek rušivých elementov. Prototyp takéhoto zariadenia už ukázala spoločnosť Oppo, ktorá selfie kamerku skryla pod displej. Kvalita takéhoto fotoaparátu je však nižšia než sme zvyknutí u súčasných mobilov. Samsung na to pôjde pravdepodobne trochu inak.

Spoločnosť chce miniaturizovať selfie kamerku natoľko, že bude ledva viditeľná. Twitterový účet Ice Universe, ktorý pravidelne prináša zákulisné informácie zo sveta mobilov s neuveriteľnou presnosťou, totiž uvádza, že Samsung zmenší priemer diery v displeji zo súčasných 3 mm na veľkosť iba 1 mm. Selfie kamerky sa tak stanú elemntom, ktorý by nemal rušiť používateľa pri pohľade na displej.

samsung-Galaxy-S10.jpg
twitter.com / evleaks

Tento pokrok sa nestane hneď a bude trvať niekoľko rokov, kým ho Samsung bude môcť zakomponovať do produkčných modelov. Je každopádne skvelé vidieť, že po rokoch relatívneho tápania sa mobilný biznis rozbieha a novinky v oblasti vývoja prinášaj hneď niekoľko spoločností na svete.

Miniaturizácia selfie kameriek by tak mohla dať zbohom rôznym vysúvacím mechanizmom, ktoré sú síce efektné a majú schopnosť sa pri páde automaticky zasunúť a chrániť, ale stále ide o elektroniku, ktorá má tendenciu sa pokaziť. Dovtedy si budeme musieť vystačiť s väčšími dierami v displeji. Tie si našli obľubu aj vďaka smart pozadiam, ktoré ich umiestnenie na displeji využívajú ako svoju súčasť a dokonale ich tým maskujú.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio