MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei tvrdí, že smartfóny vyrábajú stále v normálnom režime
zdroj: pexels.com

Huawei tvrdí, že smartfóny vyrábajú stále v normálnom režime

Posledné týžne nie sú pre spoločnosť Huawei vôbec pozitívne. Po sérii ťažkých rán však spoločnosť odkazuje, že svoje smartfóny vyrába stále v normálnom režime.

Minulý týždeň sa na internete objavila správa z Číny, že spoločnosť Foxconn, ktorá (okrem iného) vyrába smartfóny značky Huawei, zrušila niektoré výrobné linky vyrábajúce práve smartfóny čínskeho technologického giganta. Správa pochádzala z neznámych zdrojov a situáciu popisovala ako reakciu na zápis spoločnosti Huawei na čiernu listinu firiem obchodujúcich s americkými strategickými podnikmi.

Huawei tieto správy spočiatku nijako nekomentoval, no teraz sa rozhodol k situácii verejne vyjadriť, aby veci uviedol na pravú mieru. Huawei pre magazín Forbes potvrdil, že produkciu svojich smartfónov nestopol a dokonca ani nijak neupravil. Svoje zariadenia produkuje stále podľa skorších plánov.

"Huawei tieto tvrdenia vyvracia, naše globálne úrovne produkcie sú na normálnej úrovni bez výrazných úprav v akomkoľvek smere," znie oficiálne vyjadrenie spoločnosti Huawei.

Americké reštrikcie negatívne ovplyvnili najmä plány Huawei na dodávky komponentov pre budovanie 5G sietí. Segment smartfónov je však veľmi silný. Huawei mal veľmi silný prvý štvrťrok, kde bol opäť globálne druhým najväčším výrobcom smartfónov a opäť sa o niečo viac priblížil k predajom prvého Samsungu.

Čínski výrobcovia sú známi svojou húževnatosťou a v Huawei teraz určite pracujú na plánoch, aby momentálny stav čo najmenej ovplyvnil budúcnosť značky. Sám zakladateľ spoločnosti v jednom rozhovore uviedol, že konkurencia a Amerika podceňujú silu značky Huawei vo svete. Situáciu budeme aj naďalej pozorne sledovať.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio