MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung už pracuje na 6G sieťach, zaujíma sa aj značka Oppo
zdroj: MOBIL.sk

Samsung už pracuje na 6G sieťach, zaujíma sa aj značka Oppo

Ešte sme sa nedočkali ani spustenia 5G sietí, ktoré majú zásadným spôsobom zmeniť to, ako využívame svoje elektronické zariadenia a už sú tu prvé správy o 6. generácii.

Samsung včera oficiálne potvrdil, že rozšírila svoj výskumný tím v oblasti telekomunikácií. Ide o súčasť nedávno vytvoreného Centra pre výskum pokročilým komunikačných technológií v rámci dcérskej spoločnosti Samsung Research Company., ktorá sa nachádza v Soule, hlavnom meste Kórejskej republiky.

Okrem vývoja samotných sietí 6. generácii má toto centrum na starosti aj výskum v oblasti robotiky a umelej inteligencie. Pokiaľ ste doteraz od vzrušenia zadržiavali dych, upokojíme vás. Výskum bude trvať mnoho rokov a ďalšie roky budú potrebné na to, aby sa technológia po testovacom štádiu dostala do reálneho sveta.

6G siete budú najmä o umelej a kolektívnej inteligencii

Momentálne sa spoločnosti sústreďujú na príchod 5G sietí. Hoci už existujú zariadenia s podporou tejto technológie a tiež miesta, kde sa testuje samotná sieť, stále nie je pripravená na reálnu prevádzku. Na druhej strane, výrobcovia a operátori investovali nemalé peniaze do rozvoja 4G sietí, ktoré využívame doteraz. Keby hneď zaviedli ďalšiu generáciu, nedostali by naspäť svoje investície.

Samsung však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa zaujíma o budúcnosť. Možnosti 6G sietí už skúma aj Oppo, čo je jedna z najsilnejších čínskych značiek. Spoločnosť Oppo hovorí, že kým 5G siete budú založené najmä o rýchlosti a dostupnosti na najrôznejších typoch zariadení, siete 6. generácie bude definovať umelá a kolektívna inteligencia, pre ktoré bude používaný úplne nový typ dát.

Siete 6G tak budú riadiť obchod, plánovanie a veľa iných činností, ktoré dnes robíme manuálne, bez potreby zásahu človeka.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio