MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple prišiel s novou technológiu, vďaka ktorej nájdete stratený iPhone aj keď je offline
zdroj: Apple

Apple prišiel s novou technológiu, vďaka ktorej nájdete stratený iPhone aj keď je offline

Aplikácia Find My iPhone, alebo po Slovensky „Nájsť môj iPhone“ je skvelá, ak stratíte svoj smartfón, prípadne vám ho niekto ukradne. Jej nevýhoda však je, že funguje len pokiaľ je iPhone pripojený k internetu. To sa však teraz mení.

Apple nám na svojej konferencií WWDC 2019 predstavil novú aplikáciu s názvom „Find My.“ Tá v podstate spája dve, doteraz nezávisle existujúce aplikácie - Find my iPhone a Find My Friends. Prostredníctvom jednej appky budete môcť nájsť svoj stratený iPhone či MacBook a zároveň svojich blízkych.

Zrejme najzaujímavejšia novinka však nie je samotná aplikácia, ale úplne nový spôsob, akým Apple dokáže stratené zariadenie vystopovať. Vďaka Find My viete zistiť polohu svojho iPhonu alebo MacBooku dokonca aj keď nie je pripojený k sieti.

zdroj: Apple

Zariadenie posiela príležitostne signály Bluetooth, ktoré dokážu zachytiť ostatné zariadenia od Apple. Vďaka tomu sa vytvorí veľká sieť iPhonov, iPadov aj Macov, ktoré sa takýmto spôsobom navzájom „registrujú.“ Keď si predstavíme, koľko veľa produktov od Apple sa vo svete nachádza, môže ísť o naozaj užitočný nástroj, ktorý vystopuje stratený iPhone dokonca aj keď nie je pripojený k internetu alebo je v režime spánku. Bluetooth signály sú šifrované a nemusíte sa tak obávať o narušenie súkromia. 

Aplikácia „Find My“ s novým spôsobom hľadania zariadení bude dostupná pre iPhony, iPady a iPody od verzie iOS 13 a pre Apple počítače a notebooky od macOS Catalina. Ich stabilné verzie budú k dispozícii na jeseň tohto roku.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio